I když mrzne a občas padá sníh, v Jihlavě u letního kina se stále pracuje na revitalizaci části parku Malý Heulos. Pomalu, ale jistě na místě začal růst most přes řeku Jihlávku. Hotový by měl být do konce ledna.

„Už máme připravené podpěry na umístění ocelové konstrukce. Tu budeme instalovat, jen co to klimatické podmínky dovolí,“ řekl Aleš Neubauer, mistr stavební výroby firmy Agrostav, která má výstavbu na starosti.

Podle odhadu by měl být most hotový do konce ledna. Potom přijde na řadu budování chodníků a veřejného osvětlení.

Akce by měla být hotová do konce letošního roku. Náklady na revitalizaci části parku by měly přesáhnout 70 milionů korun. Město na úpravy dostalo dotaci.

Obyvatelé Jihlavy změny u letního kina vítají, i když se kvůli pracím uzavřel jeden z průchodů z centra přes lesopark Heulos na sídliště Březinky. „Až bude prostor hotový, bude zajímavý hlavně pro děti. Mělo by tam vyrůst hřiště ve tvaru draka, o které bude mezi dětmi nejspíš zájem,“ zmínila obyvatelka Březinek Jitka Nerudová.

„Omezení průchodu mi nevadí. Kdyby se lesopark neuzavřel, nemohla by stavební firma na místě pracovat,“ dodala mladá žena.

Stavební ruch a omezení průchodu nevadí ani zoologické zahradě, která je v těsném sousedství stavby. „Provoz zahrady stavba nijak výrazně neovlivňuje. Jediné drobné omezení je akorát v tom, že návštěvníci nemohou využívat východ, který u letního kina byl,“ uvedla mluvčí zahrady Kateřina Kosová.