Boj s bílým živlem pokračuje v metropoli pomalu den po dni.

Provizorní úložiště sněhových hald v lokalitě za Mosteckou ulicí za tenisovými kurty u řeky Jihlavy naplnilo během posledních dnů na 200 vrchovatých nákladních Tater. Sníh už není kam dávat. V noci ze středy na čtvrtek uklidily desítky dělníků zastávky MHD.

Zastávky jsou čisté

„Za omezené dopravy do rána do tří čtyř hodin nám zastávky uklízelo pět malých kolových nakladačů. K tomu asi dvacet „ručkařů“ lopatami a hrably začišťovalo místa, kam se technika nedostala,“ přiblížil mluvčí SMJ Martin Málek.

Městská policie s městskými službami zřídí na horní ploše Masarykova náměstí dočasné parkoviště pro automobily majitelů vozů, parkujících v centru města.

„Potřebujeme uvolnit všechna parkoviště v centru, abychom je mohli uklidit. Proto řidiči najdou parkování na Masarykově náměstí s příjezdovou cestou kolem pošty a seshora od Bati. Označíme je cedulemi Dočasné parkování,“ upřesnil Málek.

Parkoviště bez aut

Před úklidem budou řidiči nacházet na pakrovištích dopravní značky Zákaz stání s dodatkovými tabulkami Vývoz sněhu.

„Rádi bychom, aby si řidiči sami přeparkovali na horní náměstí nebo někam, kde se parkoviště nebudou uklízet. Nemůžeme jim vozy odtáhnout, protože ze zákona nejde o blokové čištění města se sedmidenním povinným upozorněním. Značky osadíme zčásti už dnes. Řidiče, kteří si nedají říci, zjistíme podle značek a vyzveme je k přeparkování,“ vyložil včera postup ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc.

Včera o jedenácté nastoupili dělníci na úklid ulice Matky Boží a uliček v okolní zástavbě. Nahrnuté hormady sněhu do večera zmizely.

Věřící z farnosti Matky Boží jsou vděčni, že do kostela se dostanou schůdnější cestou.

Na deset majitelů a prodejců v krámcích kolem ulice Matky Boží si stěžovalo, že včerejší zásah přišel poté, co si vlastními silami proházeli mezi horami sněhu průchody do svých obchodů.