Část obyvatel šestitisícové Třeště ztratila trpělivost a po více než deseti letech volání po supermarketu jej chtějí hned.

Zastupitelé za ČSSD oslovili se skupinkou nejradikálnějších aktivistů vedení společnosti Penny Market, aby výstavba supermarketu začala co nejdříve.

Vedení společnosti Penny Market obratem odpovědělo, že výstavba odstartuje po sérii odkladů letos na jaře, v nejbližším možném termínu.
„Museli jsme se obrátit na zastupitele sociální demokraty, kteří nás podpořili. Nejméně pět let nás tahalo město za nos, a nikdo se nás nezastal. Kdybychom se na zastupitele obrátili loni, supermarket už by letos stál,“ přiblížila dlouholetá bojovnice za supermarket Marcela Lochmanová.

Chtěli supermarket před třinácti lety

„Před třinácti lety se město nemohlo dohodnout, zda postaví supermarket v místě Na Kanále. Pak prodejna měla stát za hasičským centrem, a pořád se nevědělo kam s ní,“ přidala se Marie Šebestová.

„Lidé chtěli vědět, co je nového kolem výstavby supermarketu. Penny Market zatím jednal jen s radnicí, a proto jsme do věci vstoupili, napsali dopis a aktivistům pomohli s ofocením archů s pětistovkou podpisů na podporu výstavby. Všechno jsme poslali vedení Penny Marketu a obratem dostali vyjádření, že firma začne stavět co nejdřív,“ přiblížil včera zastupitel za ČSSD Jiří Štumar.

Představitelé města tvrdí, že v poslední době jednání s vedením obchodního řetězce REWE i se společností Penny market nasvědčovala tomu, že stavbaři na místě někdejší továrny Jospo kopnou do země co nejdřív.

Místostarosta Vladislav Hynk včera potvrdil, že na každém z posledních zastupitelstev dostávali poslanci podrobné informace o jednáních ohledně výstavby supermarketu. „Situace se vyjasňuje a jsem velmi rád, že zastupitelé dostali od zástupců Penny Marketu tutéž informaci jako vedení města. Všechno potvrzuje, že supermarket v Třešti letos skutečně vyroste,“ shrnul Vladislav Hynk. „Mohu ujistit, že stavět začneme na jaře,“ uvedl za Penny Market Petr Navrátil.