Revitalizace části parku Malý Heulos v Jihlavě stále pokračuje. Práce u letního kina jdou přesně podle harmonogramu. Nově už například stojí lávka přes řeku Jihlávku. Nyní se na ni a silnice kolem položí nové povrchy. Na místě se také dokončuje oplocení.

„Koncem dubna by se mohlo začít s upevňováním hracích prvků hřiště a následovat bude osetí,“ dodal mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Jelikož na místě stále probíhají stavební práce, je provoz u letního kina omezen. Revitalizace části parku Malý Heulos ovlivňuje i zoologickou zahradu. Návštěvníci, kteří do ní zamíří, nemohou k východu využít zadní vchod. Restaurace Panda, která funguje přímo v areálu zahrady, má navíc kvůli akci problém se zásobováním. „Zásobování musí před otevřením zoo projíždět skrz zahradu,“ řekla mluvčí jihlavské zoo Kateřina Kosová.

S problémy musí majitel Pandy počítat ještě několik měsíců. Celá akce by měla být hotová do konce letošního roku. Po dokončení se lidé mohou těšit nejen na novou lávku přes řeku, ale například i na dětské hřiště s prolézačkami, horolezeckou stěnou, houpačkami, pískovištěm a zpevněnou plochou pro jízdu na kolečkových bruslích nebo kolech. Na dětské hřiště bude navazovat malá letní scéna, kde se budou odehrávat menší kulturní představení. Do tohoto prostoru by se podle odhadů mělo vejít přibližně 100 lidí.

Dále bude prostor letního kina doplněn ještě o lavičky, veřejné osvětlení a další.

Náklady na revitalizaci části parku by se měly vyšplhat přes 70 milionů korun. Jihlava na úpravy u letního kina dostala dotaci.