Jihlava chystá opravu čtveřice dětských hřišť. Úpravy by se do podzimu měly dočkat sportoviště u Základní školy Demlova a Otokara Březiny na největším jihlavském sídlišti, sportoviště u Základní školy Kollárova a dětská hřiště u MŠ Březinova 114 a Dvořákova. Práce začnou začátkem července.

Velké asfaltové hřiště u ZŠ Kollárova se v rámci akce rozdělí na dvě. Menší z nich dostane umělou trávu. Bude vybudována běžecká dvoudráha s novým povrchem z umělé trávy a upraven prostor pro skok daleký. Na místě vznikne i dětské hřiště.

U Jitřenky ho nechtěli

„To mělo původně vyrůst před Jitřenkou,“ řekl náměstek primátora Radek Vovsík (ODS). Někteří lidé, kteří v oblasti bydlí, ho tam ale nechtěli. Výstavbu hřiště navíc komplikovaly sutě. „Proto bude součástí sportovního areálu,“ dodal Vovsík.

V areálu zdraví u základní školy Demlova se obnoví všechna čtyři hřiště. U asfaltového se v rámci akce vymění povrch za umělou trávu. Druhé hřiště poblíž bazénu už umělý povrch má, ale už delší dobu, takže bude v rámci akce položen nový koberec.

„U třetího a čtvrtého hřiště dojde k úpravě povrchu,“ dodal mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. V rámci akce se také upraví běžecký ovál a doskočiště skoku dalekého.

Sportovní areál slouží hlavně potřebám základních škol. „Areál využíváme hlavně při hodinách tělesné výchovy,“ řekl ředitel základní školy Otokara Březiny Pavel Říha.

Na úpravu areálu se už vedení školy i její žáci těší. Chod školy by obnova areálu neměla nijak ovlivnit. „Většina prací by měla probíhat o prázdninách,“ doplnil Pavel Říha. Úprava hřišť začne v červenci. Celá akce by měla být dokončena přibližně v polovině října.

Odhadované náklady na úpravu čtveřice hřišť se vyšplhají přibližně na 9,5 milionu korun.