Do začátku nového školního roku by měla v Jihlavě vyrůst montovaná školka. Hrát si v ní bude moci celkem sto kluků a holek.

Umístěna bude na největším jihlavském sídlišti vedle ZŠ Demlova a ZŠ Otokara Březiny. Výstavba nové školky by měla alespoň částečně vyřešit problém s nedostatkem míst v mateřských školách v Jihlavě.

Do výběrového řízení na dodavatele stavby se přihlásilo celkem deset firem. „Šest z nich splnilo všechna kritéria a postoupilo do závěrečného kola,“ řekl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Jako nejlukrativnější se nakonec vedení města jevila nabídka firmy JMA.

„Tato firma nám nabídla nejlepší finanční podmínky. Stavba by měla stát 18,7 milionu korun,“ vyčíslil primátor.

Je to mnohem nižší částka, než jakou vedení města za výstavbu montované školky předpokládalo. „Oproti předpokladu jsme ušetřili přibližně pět milionů korun,“ pochvaloval si Jaroslav Vymazal.

Mezi prvními dvěma nabídkami byl podle něho minimální rozdíl. S firmou, kterou si Jihlava pro výstavbu školky nakonec vybrala, má krajské město už zkušenosti.

„Tato společnost stavěla poslední školku, kterou město zřizovalo,“ připomněl primátor Jihlavy. Jednalo se o školku U Dlouhé stěny.

O výsledku nevěděl

Vítěz výběrového řízení na dodavatele neměl v pátek dopoledne o výsledku ještě ani ponětí. „Tuto informaci se teď dozvídám od vás. Žádné oficiální vyjádření jsme ještě neobdrželi,“ řekl Deníku vedoucí přípravy výroby Zdeněk Machálek.

Až se tak stane, je firma připravena začít s realizací stavby okamžitě po podpisu smlouvy o dílo.