Řidiči jedoucí ze Stonařova do Kněžic a dál do Třebíče či do Brtnice mají pro čerstvou uzavírku silnice pod sídlištěm ve Stonařově po náladě.

Objízdná trasa na Dlouhou Brtnici, Brtničku a Opatov jim cestu protáhne o dobrou půlhodinku.

Podle starosty městyse Stonařov Františka Plavce bude trasa uzavřená do 30. června.

„Uzavírce se nebylo možné vyhnout. Doděláváme kanalizační řady pro celý městys včetně nového sídliště,“ shrnul první muž Stonařova.

„Kompletní stavba kanalizace včetně čistírny odpadních vod přijde na 77 milionů korun. Co je proti tomu uzávěra silnice na pár týdnů?“ připustil s nadsázkou starosta.

Inženýrské sítě

Další nákladnou akcí je zasíťování parcel pro 69 rodinných domů.

„Mně vadit nebude, že ve Stonařově bude žít víc lidí. Vylepší nám úroveň a myslím, že do obce přijde víc peněz. To jsou zase vylepšení pro lidi,“ řekla místní seniorka Františka Přibylová.

Zájem o parcely je obrovský, mezi lidmi jdou takříkajíc „na dračku“.

„Z téměř sedmdesátky parcel už asi v pětadvaceti domech bydlí lidé. Patnáct je rozestavěných v různých fázích a zbytek v přípravě. Někdo má teprve stavební povolení a někdo ani to ne,“ popsal František Plavec.

Podle lidí ze samosprávy městys nabízel prvních čtrnáct parcel v roce 2000 po 250 korunách za čtvereční metr. Poslední prodané parcely mají cenu 390 korun po metru.

„Z nákladů na zasíťování stavebních parcel zaplatíme asi 30 milionů korun, zbytek nám uhradí dotace. Máme příjmy z prodeje parcel a plynárnám jsme prodali plynovod. Na výstavbu vodovodu nám přispěl Svazek vodovodů a kanalizací,“ doplnil k problematice stonařovský starosta.