O měsíc dřív by měla být podle dodavatele hotová dostavba Základní školy speciální Jihlava na největším jihlavském sídlišti Březinky.

„Stavbu bychom chtěli předat k užívání už k prvnímu září letošního roku,“ řekl Miloslav Trupl, technicko – výrobní ředitel Pozemních staveb Jihlava.

To je přesně o měsíc dřív, než dokdy měla být podle smlouvy akce hotová. Nejdéle k 20. srpnu by měla ředitelka školy Zuzana Šimková dostat pravomocné kolaudační rozhodnutí.

„Na ukončení stavby se už moc těšíme,“ řekla včera Deníku ředitelka speciální školy.

Nyní se ale na místě stále ještě pracuje. „Práce finišují,“ potvrdila Šimková.

Uvnitř budovy se dodělávají obklady, v přízemí se maluje, dokončuje se tělocvična, kompletuje topení a začal se vyrábět nábytek.

Chodníky, oplocení a omítka objektu, to vše přijde na řadu během letních prázdnin.

Celá akce probíhala ve dvou etapách. První část skončila už minulé prázdniny. Do té doby se na místě dokončilo hřiště a revitalizovala se stávající budova.

„Došlo k výměně oken, zateplení fasády a nové střechy,“ vyjmenoval technicko – výrobní ředitel pozemních staveb.

Nyní se pracuje na dostavbě školy. Ta vyrostla na pozemcích zařízení, které v minulosti sloužily jako zahrada.

V přístavbě po dokončení najdou žáci a pedagogové školy nejen novou tělocvičnu, ale i dílny pro výcvik praktických dovedností, zázemí pro pedagogy a místnosti pro ukládání speciálních pomůcek a vozíků. Na místě také vznikne několik tříd střední praktické školy.

Přístavba je se stávajícím objektem propojena spojovací chodbou.

Stavební akce byla zahájena v srpnu 2008. Náklady se podle dodavatele vyšplhají na necelých 41 milionů korun. Na akci dostalo krajské město dotaci.