Jihlavská základní umělecká škola by se v příštím roce mohla dočkat rekonstrukce a dostavby. Jestli se tak stane, bude záležet na tom, jestli se městu na akci podaří získat dotaci.

Pokud ano, mohlo by se s úpravami začít přibližně v polovině roku. Celá akce by měla být hotová asi za rok a čtvrt.

„Fasáda objektu by měla po úpravách vypadat jako v roce 1875,“ řekl architekt Jaroslav Huňáček. Na štítě budovy na Masarykově náměstí by měl být sloup, dva pištci a dvojice lvů. Lidé by tam měli najít i nápis U zlatého lva.

Rekonstrukce základní umělecké školy je už nutná. „Ve špatném stavu je zde hlavně elektroinstalace,“ uvedla ředitelka ZUŠ Dana Fučíková. Prostory, které má nyní ZUŠ k dispozici, jsou navíc malé, a pro potřeby školy proto nedostačující. vytvoření přístavby by tento problémy vyřešil.

„Na rekonstrukci se už proto moc těšíme. Jsou s tím spojené ale i určité obavy,“ řekla ředitelka základní umělecké školy Dana Fučíková. Ty se týkají stěhování ze stávajících prostor. Škola má totiž množství hudebních nástrojů, které bude muset před začátkem rekonstrukce vystěhovat.

Kam se škola na nezbytnou dobu přesune, se ještě uvidí. Vše bude záležet na jednání s městem. Náklady na úpravu ZUŠ by se měly podle odhadu vyšplhat na 61,5 milionu korun. Město chce na akci získat dotaci.

Základní umělecká škola přešla pod Jihlavu od 1.1. 2009. Před tím byla v majetku kraje.