Tereza Suránová totiž zabránila obrovské tragédii. Teprve čtyřleté holčičce, která spadla do místního rybníka a topila se, zachránila život. Bez váhání zareagovala, skočila pro ni do vody, ponořila se, až u dna ji nahmátla a vytáhla ven z vody.

„Šly jsme s kamarádkami kolem rybníku a najednou její babička volá – topí se, topí se,“ popisuje jedenáctiletá Tereza Suránová událost, která se stala 1. května. „Tak jsme tam běžely a já, než přiběhla její babička, jsem pro ni skočila do vody. Ona byla úplně dole pod vodou, tak jsem ji musela vytáhnout ven. Pak tam přiběhl její taťka a pomohl mi ji vyndat.“

Tereza si prý ani poté neuvědomovala, k čemu vlastně došlo. Když vylezla z vody, klepala se a byla sama v mírném šoku. Jak dlouho byla pod vodou, si nevybavuje. Teď říká, že je štěstí, že umí plavat.

Tatínek zachránkyně Dušan Surán k výkonu své dcery říká: „Já jsem se divil, že pro ni dokázala skočit. Má zřejmě nějaký instinkt v sobě.“ Starosta obce Josef Bakaj a místní základní škola dívku za hrdinství ocenili diplomem, velkou bonboniérou a knížkami.

Starosta připouští, že Tereza je statečné děvče, a její čin považuje za mimořádný. „Dospělý neví, jak by se zachoval v takové situaci, natož taková malá holka,“ komentuje celou událost.

Čtyřletá holčička, které šlo onen osudný den o život, přišla Tereze společně s babičkou poděkovat. „Dala mi čokoládu a řekla mi: Děkuju ti, holčičko, že jsi mi zachránila život,“ usmívá se statečná zachránkyně Tereza Suránová.