Pojetí filmu je trochu netradiční. Je kombinací hraného a animovaného příběhu, kde nechybí akční scény ani vtipné dialogy.

Pro koho je film Kuky se vrací určený?

Film natočil pětačtyřicetiletý muž, který se v sobě snaží udržet stále dítě. Mohl by být tedy určený všem dospělým, kteří se chtějí do dětství vracet nebo na něj vzpomínají, a ještě nezestárli. Samozřejmě s sebou mohou vzít i děti, ale děti si z filmu vezmou tak půlku z toho, co dospělí. Ve filmu jsou sice také hororové prvky, ale děti se rády bojí.

Jak jste loutky vodili?

Loutky se vodily na pevném drátu zespodu. Tam, kde se štáb nemohl „zakopat”, se vodily seshora. Někdy stačil drát jeden, ale když loutka chodila nebo hýbala rukama, bylo drátů potřeba i pět.

Proč je hlavním hrdinou celého příběhu právě růžový plyšový medvídek Kuky?

Chtěl jsem natočit příběh z lesa. A když jsem začal přemýšlet o tom, jak by se měl příběh odvíjet, objevil se mi tam medvídek. Zpětně si říkám, že je to asi proto, že je mezi ostatními v lese outsider a může nám zprostředkovávat náš pohled. Rozhlíží se v lese jako my, je to jakýsi náš zástupce.

Byl vám inspirací nějaký váš plyšový méďa z dětství? Na jakou hračku si z dětství vzpomínáte?

Neměl jsem žádného plyšového medvěda. Dokonce jsem měl pocit, že jsem žádnou plyšovou hračku ani neměl. Když jsem se na to ptal rodičů, táta si vzpomněl, že jsem měl plyšovou opičku, která byla maňásek. A byla už hodně olezlá.

Jak je v reálu postavička Kukyho vysoká?

Postavička Kukyho měří ve skutečnosti jednadvacet centimetrů.

Kolik medvídků bylo při natáčení celkem zapotřebí?

Začínali jsme se třemi, abychom měli do rezervy. A potom se ukázalo, že je potřeba na chůzi mít kolínka, aby se mohl hýbat. Aby se mohl ohlížet, je zapotřebí zvedat hlavu a tak dále. Zapotřebí bylo nakonec tedy celkem 18 medvídků.

Byl na některé scény potřeba vyrobit nějaký „speciální“ medvídek Kuky?

V jedné scéně si má Kuky zakrýt oči, protože se na tu hrůzu už nemůže dívat. Zjistilo se, že má ale tak krátké ruce, že si dosáhne jen k nosu. Museli jsme tedy vyrobit jednoho speciálního Kukyho s prodlouženýma rukama až pod kolena.