Parkovacích míst je v Jihlavě jako šafránu. Motoristům chybí nejenom v centru města, ale i na velkých sídlištích. Situace se ještě zhoršila se změnou otevírací doby parkingu v jihlavském obchodně zábavním centru City Park v Hradební ulici.

„Byl jsem zvyklý v City Parku ráno parkovat. Pracuji v centru a míst k parkování je tu málo. Teď auto nechávám ve Srázné ulici a už před osmou mám s parkováním problém,“ vyjádřil se Pavel Pikl z Jihlavy. Nedostatečný počet míst pro auta mají i obyvatelé sídliště Demlova. „Především večer je těžké najít místo v blízkosti mého domu,“ řekl Jakub Král.

Vedení města počítá s navýšením kapacit parkování na sídlišti Březinova a Královský Vršek. Kdy však bude revitalizace přesně hotová, zatím nikdo neví. „Předpokládáme, že by práce měly začít na konci tohoto roku,“ vyjádřil se dříve k navýšení parkovacích míst na Královském Vršku první náměstek primátora Radek Vovsík (ODS).

Lidé však zatím riskují a auta nechávají na místech, kde mohou dostat pokutu. „Žádná tolerance však neexistuje. Můžeme to řešit dohodou, ale záleží na posouzení strážníka,“ upozornil ředitel Městské policie v Jihlavě Jan Frenc.