Průchod přes jihlavský park Malý Heulos bude do zítřka uzavřen. V těchto dnech tam totiž probíhá pokládání nového asfaltového povrchu komunikace.

Rozsáhlé revitalizační práce v prostoru jihlavského letního kina se pomalu chýlí ke konci. Na místě již stojí nová lávka přes řeku Jihlávku, samotná řeka teče obnoveným korytem, dětské hřiště má také svou tvář a malá letní scéna bude co nevidět hotová.

Plán dokončení celého projektu počítal s letošním říjnem, podle jihlavského magistrátu je však možné, že se vše stihne již během srpna.

Byla by škoda prostor nevyužít

Město se rozhodlo vybudovat v prostoru amfiteátru novou zónu pro volnočasové aktivity občanů Jihlavy. „Stav největšího parku v centru města naprosto neodpovídal možnostem jeho využití. Naším cílem bylo proto zefektivnit funkčnost a zvýšit atraktivitu celého prostoru,“ vysvětlil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Obyvatelé města budou již za několik týdnů trávit volný čas v klidném údolí, které dosud stálo v podstatě opuštěné. Rodiče budou moci vzít své ratolesti na dětské hřiště s prolézačkami, horolezeckou stěnou, houpačkami, pískovištěm i plochou pro jízdu na kole či kolečkových bruslích. Na ně bude navazovat malá letní scéna určená pro kulturní akce, jako jsou dětská představení nebo doprovodný program velkých akcí v letním kině. Nedílnou součástí projektu je i vybudování dalšího úseku stezky pro cyklisty, která povede prostorem letního kina a dál přes novou lávku. Samozřejmostí je umístění laviček, odpadkových košů a instalace veřejného osvětlení. Nově opravené koryto řeky navíc výrazně omezí povodňové nebezpečí.

Práce na rekonstrukci areálu začaly na začátku února roku 2009. Od té doby odsud zmizely skateboardové překážky a okolí amfiteátru změnilo svou podobu téměř k nepoznání.

„Celý projekt by měl stát zhruba padesát milionů korun, městu se podařilo získat dotace z fondů Evropské unie, které pokryjí přes devadesát procent nákladů,“ uzavřel Radek Tulis.