Přestože v souvislosti s výstavbou nového obchodního komplexu v ulici Romana Havelky přibyla nová parkovací místa, parkování tady nejspíše jednodušší nebude. Ne, že by o nové obchody nebyl zájem, ale zejména v těchto tropicky horkých dnech se objevuje jiný problém. Návštěvníci sousedního koupaliště parkují, kde je napadne, a tak jsou parkoviště před obchody plná, přestože uvnitř bývá poloprázdno.

Návštěvnost Vodního Ráje se v těchto dnech pohybuje kolem dvou tisíc lidí. Není tedy divu, že přilehlá parkovací plocha koupaliště nestačí. Počet parkovacích míst u Vodního Ráje a blízké prodejny s elektrickým sortimentem totiž nedosahuje ani dvou set.

Obchody a hala lokalitu změní

Z tohoto důvodu hledají návštěvníci koupaliště místo pro svůj vůz často marně, a tak radši než u akvaparku parkují u velkých obchodů. „Lidé na parkování hodně nadávají,“ povzdechla si Jana Rambousková, která ve Vodním Ráji pracuje na pokladně. „Teď je na koupališti asi 700 lidí a parkoviště je už plné. Ale místo na vybudování nových parkovacích míst už nikde není,“ dodala.

Několik řidičů nechalo své vozy i na parkovišti před novým obchodním centrem, které se právě v těchto dnech otevírá. Auta tam parkovala ještě mnohem dříve, než zahájila provoz první prodejna.

Nové obchody a sportoviště ale v nejbližší době život v celé lokalitě určitě změní.

Jako první se v pondělí otevřela prodejna s oděvy, ale zákazníci se do ní v minulých dnech trousili pouze jednotlivě. Hned vedle začal včera fungovat obchod s textilem a obuví.

Lidem se zdají nové obchody zbytečné

Dnes bude zahájen provoz obchodu s elektronikou, který je už druhý v této části Jihlavy. Doprovodná velkolepá show s koncertem skupiny Maxim Turbulence začíná ve čtyři hodiny odpoledne.

Obyvatelé Jihlavy přijímali informaci o nových obchodech s rozpaky. „Myslím, že to je docela zbytečné. Nevím, jak se dvě elektra takhle blízko sebe uživí,“ uvedla Libuše Kovaříková z Jihlavy.

Zajímavou součástí nového obchodního komplexu se stane sportovní hala, která se netradičně nachází nad obchody. Hala bude sloužit celé řadě sportů, mezi něž patří tenis, badminton, malá kopaná nebo volejbal.

Sportovní hala zahájí provoz do konce července. „Již máme nalezené nájemce, počítáme s tím, že do čtrnácti dnů se v nové hale začne sportovat,“ uvedl Josef Dušek, předseda jihlavské tělovýchovné jednoty Start.

O nedostatek zájmu ze strany sportovců se rozhodně nebojí. „Hala je zamluvená již na všechna všední odpoledne. Volno máme jen dopoledne, a o víkendech,“ poznamenal Dušek spokojeně.