Už v neděli začne v Jihlavě fungovat nová konečná zastávka městské hromadné dopravy v lokalitě Ráj.

Končit na ní bude autobusová linka číslo 5, která má nyní konečnou zastávku na Masarykově náměstí.

Po změně přibudou celkem tři zastávky. Linka číslo pět bude z Masarykova náměstí prodloužena Znojemskou ulicí až do oblasti v Ráji. Cestující budou nově z reproduktorů ve vozech slyšet: Znojemská ulice, Nad Jihlávkou a V Ráji.

O změně jízdního řádu jihlavský dopravní podnik informuje cestující na webu v záložce změny jízdních řádů.

Na cestující, kteří se včera dopoledne rozhodli na novinky podívat, ale čekalo nemilé překvapení. Po rozkliknutí nového jízdního řádu „pětky“ zjistili, že by měl autobus jezdit o víkendu pouze dvakrát denně. To ale není pravda. Na upozornění Deníku mylnou informaci dopravní podnik během dne opravil.

„Jízdní řády ve směru do Zborné se mění pouze u některých spojů, řádově o několik minut,“ řekl k novinkám ředitel dopravního podniku Josef Vilím.

Stavba nové zastávky městské hromadné dopravy v lokalitě Ráj začala v dubnu letošního roku. Na místě vznikla točna pro autobusy a domek se zázemím pro řidiče.

Náklady na stavbu nové konečné linky číslo 5 se vyšplhaly na necelé čtyři miliony korun.

Změna na autobusové lince číslo 5 ale není jedinou novinkou, na kterou si musí cestující zvyknout.

Od neděle budou také provedeny změny jízdních řádů na autobusové lince číslo 36. „Změny jsou reakcí na připomínky cestujících a také v souvislosti s prodloužením autobusové linky číslo 5,“ připomněl ředitel dopravního podniku.

S jednou novinkou musí od prvního srpna počítat i lidé, kteří využívají autobus MHD číslo 7. „O víkendu bude posunut odjezd z Masarykova náměstí směr Popice. Původní čas 12.15 se znění na 11.55,“ upozornil Vilím. Provedeny budou od neděle i dvě změny na trolejbusové lince A.

Změny se v nejbližších dnech dotknou i cestujících na největším jihlavském sídlišti Březinky. Kvůli uzavírce konečné zastávky trolejbusové linky C budou od pátku do pondělí na této lince místo trolejbusů nasazeny autobusy. Dopravní podnik má ale pro náhradní dopravu autobusů málo. Cestující proto musí počítat s tím, že v pátek a v pondělí pojede náhradní doprava na lince C podle víkendových jízdních řádů. „Cestujícím děkujeme za pochopení této mimořádnosti,“ uvedl ksituaci Josef Vilím.