Končící senátor Václav Jehlička se z politiky definitivně nestahuje. S více než dvouletým předstihem naopak ohlásil svůj zájem o hejtmanské křeslo, do krajských voleb v roce 2012 chce jít na kandidátce TOP 09.

Jehlička svůj zájem zveřejnil u příležitosti čtvrtečního otevírání stranických kanceláří TOP 09 v Jihlavě.

Svůj záměr vstoupit do krajské politiky Jehlička zdůvodňuje mimo jiné tím, že byl jako senátor zastáncem současného krajského uspořádání. „Krajská politika mě láká, za dva roky bych do ní opravdu chtěl vstoupit,“ potvrdil dvaašedesátiletý Jehlička Deníku. Současně připomenul, že byl ve své politické minulosti třikrát starostou, třikrát senátorem a jednou ministrem.

Jehličkovo rozhodnutí je v každém případě překvapivé. Když před šesti lety připomínal, že do Senátu kandiduje naposledy, chápali to všichni tak, že chce letos odejít zcela do ústraní. „Dám si teď roční pauzu a zhruba za rok už začnu pracovat na své kandidatuře do krajských voleb,“ řekl nyní Jehlička.

Současný hejtman Jiří Běhounek, který se stal před dvěma lety prvním mužem kraje jako lídr vítězné ČSSD, považuje Jehličku za velice výrazného politika a jeho případnou kandidaturu v krajských volbách za nabídku další zajímavé osobnosti voličům. „Senátor Jehlička toho pro Vysočinu určitě udělal hodně, proč by nemohl kandidovat. Jsem připraven na každého soupeře, sám jsem v první řadě pro férový předvolební boj,“ poznamenal Běhounek.

Odpovídat na otázku, zda se přímo on opravdu s Jehličkou o hejtmanské křeslo utká, zatím nechce. „Do krajských voleb jsou ještě více než dva roky, do té doby se může stát leccos. Zatím je předčasné říkat, zda sám budu znovu kandidovat,“ doplnil úřadující hejtman.

Václav Jehlička nechce stát úplně mimo dění ani v nejbližším období, určitým způsobem se chce angažovat i v nadcházejících senátních volbách. Po svém vstupu do TOP 09 bude podporovat Zdeňku Drlíkovou, která právě za TOP 09 bude usilovat o zvolení do Senátu letos v polovině října.