Mikroregion Polensko s pětitisícovou Polnou pro letošek přijde o možnost zahájení výstavby výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

„V Polné patří část pozemků na výstavbu stanice městu a část Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Nemůžeme pokračovat v práci, protože nemáme vlastnický vztah k pozemku,“ uvedl včera náměstek hejtmana Libor Joukl.

„Proč?“ ptá se starosta Jindřich Skočdopole po dvou letech přípravných prací. Včera potvrdil, že informace o zablokování výstavby stanice záchranné služby šokovala radu města a část obyvatel.

„Zablokování výstavby je nehoráznost. Kraj převzal v červnu na zastupitelstvu část pozemku a druhou část podle dohody s náměstkem Jouklem převezme zastupitelstvo kraje v září,“ uvedl první muž Polné. „Bylo nám řečeno, že výběrové řízení na dodavatele stačí vypsat v září, aby se mohlo začít se stavbou ve čtvrtém čtvrtletí,“ připomněl Jindřich Skočdopole. Kraj pro letošek chystal zahájení tří staveb záchranné služby. Stavět se bude v Kamenici nad Lipou a v Habrech.

„Co se Polné týče, měli jsme na letošek v rozpočtu peníze na stavbu. Je možné, že příští rok nám řekne ekonomická situace „ne“, i když by zatím polenská samospráva vyřešila vlastnické vztahy,“ připustil Libor Joukl.

Podle hejtmana Jiřího Běhounka se do Polné dostane záchranná zdravotnická služba při výjezdu do stanovených patnácti minut ze dvou stávajících stanic, z Jihlavy a Přibyslavi.

MICHAL FOHL, STANISLAV JELÍNEK