A co je vede k tomu, aby se o to vůbec pokoušeli? Nejen to divákům objasní nová černá komedie s názvem Největší z Čechů, která měla ve středu předpremiéru v jihlavském kině CineStar.

Besedy po projekci se zúčastnil jak režisér Robert Sedláček, tak Miroslav Marek, ředitel pelhřimovské agentury Dobrý den, o které film pojednává. Ten poprvé snímek viděl už před několika měsíci.

„Po prvním zhlédnutí jsem měl pocit, jakoby někdo shazoval moji práci. Dneska už se na to dívám úplně jinak. Je zvláštní podívat se na sebe skrz film jinýma očima. Pro mě je to velmi cenné poznání a jsem rád, že film vznikl,“ uvedl Marek.

Snímek zobrazuje osudy filmařů, kteří nezískali grant na svůj životní projekt. Producentka (S. Babčáková), režisér (J. Plesl), kameraman (J. Vyorálek) a později i sebevědomá začínající zvukařka (J. Švarcová) tedy přijmou nabídku práce na filmu o Agentuře Dobrý den v Pelhřimově, která jim nabídla financování. Setkávají se tak s lidmi, kteří se snaží překonávat nejrůznější bizarní rekordy – nasbírat nejvíc čtyřlístků, vypít pivo pod vodou či prolézt squashovou pálkou.

Zároveň autor zpracovává také nelehký úděl filmových tvůrců, kterým se ne vždycky plní jejich životní sny.