Krajské město má novou mateřskou školku pro sto dětí. Včera dopoledne byla slavnostně otevřena na největším jihlavském sídlišti Březinky. Oproti ostatním školkám ve městě se ale něčím liší. Je montovaná.

Její výstavba začala v polovině května a od září si už v ní budou hrát děti. Na místě se proto pracovalo až do poslední chvíle. „Poslední dny byly velice hektické. Stálo nás to hodně energie. S prací jsme skončili až k ránu. Poslední kusy nábytku se totiž stěhovaly až ve čtyři hodiny odpoledne,“ pochlubila se včera ředitelka nové školky Ljubica Váchová-Nováková. Ruku k dílu přidal, kdo mohl. Kromě učitelek to byly třeba i kuchařky.

Novou školku si už, společně s maminkou, prohlédl Matěj Hlásek. „Přišli jsme se se synem podívat, jak to ve školce bude vypadat. Bude totiž do ní chodit. Stavba se mi moc líbí a doufám, že si to tu zamiluje i syn,“ řekla jeho maminka Jana Novotná.

Matěj, ale nejen on, se na místě může těšit hned na několik věci. Děti budou v nové školce rozděleny do čtyř tříd. K dispozici budou mít například trampolínu a logopedickou péči v menších učebnách. Ve všech třídách jsou interaktivní tabule.

Stravování bude v nové školce probíhat v jídelně s výdejnou, do které se bude jídlo dovážet. Součástí stavby je zahrada s dětským hřištěm.

Jihlava novou mateřskou školku opravdu potřebovala. Díky ní se totiž do školek dostane víc dětí než v minulosti. Od roku 2005 se radnici podařilo zvýšit kapacity v mateřskch školkách o 410 míst.

Celkově má krajské město 17 pracovišť mateřské školy Mozaika s kapacitou 1 181 dětí a Mateřskou školu a Speciální pedagogické centrum Jihlava s 230 místy. „Z toho sto míst je v nové MŠ na Demlově ulici.“ doplnil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Náklady na výstavbu nové montované školky se celkem vyšplhaly na celých dvacet milionů korun. Jihlava na akci dostala dotaci z Evropské unie ve výši 16,3 milionu korun.

„Nejnižší cenu ve výběrovém řízení nabídla společnost JMA stavební. Subdodavatelem je Koma Modular Construction a Terni,“ doplnil mluvčí Tulis. Vybavení nové mateřské školky si zajistila MŠ Demlova.