Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hamerníkově ulici hynou stromy, vysázejí tam nové

Jihlava– Během podzimních měsíců vysadí pracovníci města v Hamerníkově ulici nové javory. Přestárlé stromy se vykácí.

21.9.2010
SDÍLEJ:

Stromy v Hamerníkově ulici a okolí potřebují ošetření. Toho by se měly dočkat v nejbližších dnech. Některé se budou muset pokácet.Foto: DENÍK/ Stanislav Jelínek

Ve stromořadí nyní rostou převážně habry, ty se ale ukázaly vzhledem k nízkým větvím jako nevhodné, budou se tedy udržovat pravidelným řezem a doplní je právě javory. „Habry se jako náhrada původních dřevin neosvědčila, protože tyto stromy mají větve nízko nad zemí a především při výjezdu z bočních ulic tvoří překážku v rozhledu,“ vyjádřil se mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Náklady na obnovu stromořadí se vyšplhají přibližně na dvě stě tisíc korun.

Na stromech se ve městě poslední dobou podepisují nevhodné podmínky pro růst. Na vině je především prach, špína, nedostatek vláhy a také špatná půda pro kořenový systém.

I proto si obyvatelé Hamerníkovy ulice mohli v poslední době všimnout úhynu některých stromů. „Je pravda, že některé nízké stromy u nás v ulici jsou zcela suché, jiné tak napůl. Ale jsem rád, že tady alespoň nějaké jsou,“ řekl jeden z obyvatel přilehlé ulice Pavlovova Vladimír Křížek.

Stromy se pravidelně kontrolují

Město se snaží stav stromů pravidelně kontrolovat, od některých obyvatel dostává i zprávy o tom, jak si stromy v jejich okolí vedou. „Stav stromů ve městě průběžně sledujeme, pravidelně nás informují také obyvatelé města. Pokud je to možné, snažíme se požadavkům vyhovět,“ řekla k připravované obnově stromořadí Martina Gregorová z odboru životního prostředí jihlavského magistrátu. Úprava stromořadí v Hamerníkově ulici proběhne ve třech úsecích. V prvním a třetím úseku pracovníci města vykácí přestárlé stromy. Ve druhém, středovém úseku, proběhne kompletní vykácení stávajících hlohů a tří habrů, které byly do stromořadí vysazeny nekoncepčně. Do tohoto úseku budou znovu vráceny hlohy.

Příští rok přijdou na řadu další stromy

V příštím roce plánuje městská správa zeleně provést podobným způsobem obnovu stromořadí v ulicích Evžena Rošického, Pavlovova a Dr. Procházky. Výhledově se na obnovu stromů dostane i v ulici Leoše Janáčka a plánuje se také obnova hlohů v ulici Vrchlického.

V minulém roce proběhla obnova stromořadí i v ulici Brtnická.

Autor: Dana Křížková

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Účast Pavla Číhy (s míčem) v pátečním duelu s GBA není podle jihlavského trenéra jistá.

Basketbalisté BC Vysočina chtějí prolomit prokletí s GBA

Ilustrační foto.

Napadený rozhodčí je v domácím léčení, trest vynese komise příští týden

Přednáškou o středověkém jídle oslaví Mezinárodní den archeologie

Telč – Památkáři z Telče se letos zapojí již potřetí do Mezinárodního dne archeologie. Společně pro nadšence připravují na sobotu 21. října do Slavonic přednášku o jídle a pití ve středověku.

Novoříšský klášter ožije. Chystá se tam koncert vážné hudby

Nová Říše - Skladby mistrů hudebního klasicismu v podání předních hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava. To slibuje nedělní Koncert pro kalvárii. Uskuteční se v hudebním sále novoříšského premonstrátského kláštera, milovníci vážné hudby se tam sejdou od 17 hodin.

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Jihlavsko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O svůj úlovek se s námi podělil i Vladimír Hink z Hodic. S bedlou, kterou našel tento týden u Hodic, zapózovala vnučka Lucinka. 

K soudu šli znovu „klauni“ i násilník, který dával rány. Odvolávali se zbytečně

Jihlava - S odvoláním neuspěla ani žena, která svého druha bodla nožem do břicha. Čekají ji čtyři roky ve vězení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení