V krajské Jihlavě zřejmě vyroste další montovaná školka. Kapacity totiž stále nestačí. Záměr ve čtvrtek odhlasovala rada města. Mateřinka by měla stát v lokalitě na Dolině u bývalé samoobsluhy a restaurace Steak House.

Chodit by do ní od začátku následujícího školního roku mohlo sto dětí. Záleží však na nových zastupitelích.

Mateřinka by ale mohla navázat na novou montovanou školku na Březinkách, která se setkala s velkým úspěchem.

Příznivá cena

„Školka, kterou jsme otevřeli, se podařila nejenom interiérem. Rychlost výstavby byla neskutečná a vpodstatě i cena byla velmi příznivá,“ vyjádřil se primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal (ODS). Výstavba montované mateřinky začala letos v květnu a už v září tam slavnostně zahájili provoz.

Náklady na výstavbu školky se vyšplhaly celkem na dvacet milionů korun. Jihlava na akci dostala dotaci z Evropské unie ve výši 16,3 milionu korun.

Původní záměr města byl vybudovat novou mateřinku společně se soukromým subjektem v ulici Rantířovská v Horním Kosově. Objekt by se však musel zrekonstruovat a jednalo by se o velkou investici. „Letošní rok jsme zjistili, že jsme schopni modulárním systémem postavit školku, která je dle představ a požadavků a samozřejmě za podstatně nižší cenu. Rada města udělala důležitý krok,“ zhodnotil primátor.

Záměr, že na pozemku na Dolině vyroste nová mateřinka, byl platný do konce září. Tím, že rada záměr prodloužila, je pojištěné, že pozemek nebude sloužit jinému účelu.

Lokalita se rozvíjí

„Důvody, proč toto místo, jsou jasné. Dělali jsme průzkum ohledně věku občanů, který nám řekl, v jaké lokalitě školka chybí. Lokalita na Dolině se v posledních letech výrazným způsobem rozvíjela a do budoucna je tam předpoklad dalšího silného rozvoje,“ přiblížil Vymazal.

V krajském městě navíc během příštího roku vznikne i nová mateřinka v Havlíčkově ulici v bývalém areálu Tesly. Tu by mělo navštěvovat asi padesát dětí. V příštím roce se tak zřejmě v krajském městě zvýší kapacita mateřinek osto padesát míst.