„Ztráta určitě nějaká bude,“ řekl za provozovatele koupaliště v Lukách Pavel Tecl.

Červená čísla louckého koupaliště ještě totiž negativně ovlivní zazimování vodní plochy. Ze značnými ztrátami koupaliště počítá jeho provozovatel hlavně na začátku sezony. „Počasí v červnu sice nejhorší nebylo, ale hodně nás stálo zprovoznění areálu,“ podotkl Tecl. Na prodělku koupaliště se pak podepsalo i vybudování nového víceúčelového hřiště a solární systém, který vodu v koupališti ohřívá.

Asi největší zklamání přinesl provozovatelům koupaliště v Lukách měsíc srpen. Návštěvnost byla výrazně nižší, než s jakou v organizaci Služby Luka, které mají chod koupaliště na starosti, počítali. „Provoz koupaliště jsme proto museli ukončit o čtrnáct dní dříve než obvykle. Už na louckou pouť,“ řekl Tecl.

Koupaliště v Lukách ale není jediné, komu se letošní sezona nepovedla. Počasí neudělalo radost ani provozovatelům jihlavského Vodního ráje. Venkovní část akvaparku byla v provozu od 29. května do 5. září. „Letní sezonu na Vodním ráji lze hodnotit jako průměrnou, a to i s ohledem na to, že přišlo méně lidí jako v loňské sezoně 2009,“ uvedl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Poslední květnový víkend, kdy byla sezona zahájena, zela venkovní část Vodního ráje prázdnotou. „Krytou část v květnu navštívilo 13 764,“ doplnil Málek.

V červnu si do kryté části jihlavského akvaparku našlo cestu 10 007 lidí. Nejvíc jich přišlo v pátek 11. června. Krytou část Vodního ráje ve stejnou dobu navštívilo 9 204 návštěvníků. Nejsilnějším měsícem letní sezony byl ve Vodním ráji červenec. Do venkovní části Vodního ráje zavítalo 29 503 lidí. „Po tropických dnech v červenci se měsíc srpen svojí návštěvností zařadil do průměru až podprůměru. Vždyť v srpnu jsme zažili 11 dní, kdy do venkovní části nepřišel ani jeden člověk. Celková venkovní návštěvnost se za srpen zastavila na čísle 9 460 lidí,“ řekl Málek.

Začátkem září již do venkovního koupaliště nikdo nepřišel. Proto se provozovatel rozhodl sezonu ve venkovní části 5. září ukončit. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet návštěvnost v kryté části do konce tohoto roku a jestli si tím pádem Vodní ráj za rok 2010 vydělá alespoň na provozní náklady. Určitě se tady v tomto případě nedá hovořit o nějakém zisku a skvělé letní sezoně,“ podotkl Málek.

Po plánované pravidelné odstávce se jihlavský akvapark znovu otevřel 25. září.