Za komplikace a zdržení dodávky mohl spor městyse a společnosti JMP Net.

JMP Net požadovala od Luk odprodej plynovodu a plynových přípojek. Cena, kterou společnost městysi nabízela, byla ale menší, než za jakou Luka plynovod vybudovala.

Vedení Luk ale nakonec ustoupilo a kupní smlouvu i přes nevýhodné podmínky podepsalo. Na prodeji ale Luka prodělala několik stovek tisíc korun.

„Vybudování plynovodu nás totiž vyšlo přibližně na 800 tisíc korun, ale cena, za kterou jsme ho museli prodat, byla jen 250 tisíc korun,“ vyčíslil starosta Luk Viktor Wölfl. Výši částky určila vyhláška. „Kupní smlouva na středotlaký plynovod v délce 314,4 metru a 12 kusů plynových přípojek byla uzavřena 4. října,“ potvrdil mluvčí RWE GasNet Ondřej Pospíšil.

K propojení došlo v pondělí kolem desáté hodiny dopoledne. Nyní už nic nebrání tomu, aby obyvatelé ulice mohli odebírat zemní plyn.

Vedení městyse bylo postojem společnosti JMP Net zahnáno do kouta. Mohlo se sice stát regionálním dodavatelem a plyn dodávat samo, ale to nebylo podle dřívějšího vyjádření starosty Viktora Wölfla pro městys přijatelné.

Nereálný byl i pronájem zařízení. Proti této možnosti se pro změnu postavila druhá strana.