Parádní středa! Tři utkání, tři výhry, osm z devíti možných bodů. Hokejovým celkům z Vysočiny se ve středu dařilo. Potěšující je především fakt, že všechny celky dokázaly uspět v utkáních, do kterých nevstoupily nejlépe.

PÍSEK – JIHLAVA 1:3

Především urputný boj se odehrál na břehu Otavy mezi píseckým nováčkem a jihlavskou Duklou. Oba týmy si vypracovaly jen poskrovnu střeleckých příležitostí a tak bylo celkem překvapivé, že do kabin se šlo za stavu 1:0. To pár sekund před první sirénou Procházka pěkným blafákem překonal Řehoře.

Hráči Dukly vlétli do druhé části hry výrazně aktivněji a brzy byli odměněni vyrovnávací brankou. A než se stačili domácí oklepat, inkasovali i podruhé. Další šance hosté nevyužili, proto měli před závěrečnou třetinou jen těsný náskok.

Nepříznivý stav velel pro změnu do útoku Písku. Jihlavští hráči pozorně bránili a zároveň využívali každé příležitosti ke kontru. Sedm minut před koncem definitivně rozhodl po kombinaci prvního útoku Bakus.

„Věděli jsme, že nás v Písku nečeká nic jednoduchého a v zápase se to jasně potvrdilo,“ hodnotil zápas trenér Dukly Petr Vlk. „Písek je tým, který velmi dobře brání a těžko se před jeho brankou kombinuje. Proto jsme rádi, že jsme vyválčili tři body. Když se tak ohlédnu za celým zápasem, musím uznat, že občas jsme se ocitli pod velkým tlakem, který způsobily hrubé chyby v obraně. Výhra je tak skutečně cenná,“ uznal kouč.

Branky a nahrávky: 20. R. Procházka (Kudrna, Pšurný) - 23. Padělek (Pitule, Malena), 25. Čachotský, 53. Čachotský (Bakus, Hodek). Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:8. Bez Využití. Diváci: 856. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1.

Jihlava: Řehoř - Suchý, Ficenc, Kaláb, Malena, Dobrovolný, Staněk, Zelený, Posmyk - Čachotský, Bakus, Hodek - Škumát, Bezděk, Jeslínek - Malena, Padělek, Pitule - Krupka, Hollý, Man.

HAVLÍČKŮV BROD – BEROUN 4:1

Rebelové si zřejmě ještě neuvědomili, že už se začalo hrát a Medvědi je již ve 29. sekundě pokousali – 0:1. Brzo mohli odpovědět Meidl a J. Ondráček, berounský gólman Novotný hned zpočátku potvrdil své kvality, stejně jako domácí Suchan, který lapil gólovku Husáka. Další šance měli Šenkeřík a M. Ondráček, berounská svatyně však zůstávala zakletá.

Druhou část sice začali domácí tlakem, z rychlého kontra se však dostal do superšance hostující Vlček, zásah Suchana byl excelentní. Medvědi však zahrozili znovu. Po obléhání berounské svatyně se kotouč náhodně odrazil k číhajícímu Haškovi, ten se řítil osamocen na Suchana, který ho však tváří v tvář fakírsky uhranul. Na štěstí však z nevinné akce uhodilo na druhé straně a po nahrávce Moravy jásal Hlinka 1:1.

Hokejisté od Berounky nepřestali kousat ani v poslední části hry. Sedm minut před koncem kapitán Morava rybičkou vzal gólovku z hole berounskému Vackovi. V posledních čtyřech minutách se však naděje Medvědů na úspěch zhroutily.

Chlapci z Kotliny po vyloučení hostujícího Haška nasadili k drtivému náporu a doslova rozmetali berounskou obranu. Gólem Knotka zužitkovali přesilovku na 2:1 a po deseti sekundách po nahrávce Němce rozvlnil síťku za berounským gólmanem Meidl potřetí. Dílo zkázy dokonal Třetina do prázdné svatyně při power–play hostů. „To byla náplast za to, co jsem si protrpěl v minulém utkání v Táboře, kde jsme ještě pět minut před koncem vedli 3:1,“ radoval se předseda představenstva HC Rebel Jan Nedvěd.

„V prostřední třetině jsme neproměnili dvě superšance a zápas jsme si prohráli vyloučením pět minut před koncem zápasu, což domácí stoprocentně využili. Za předvedený výkon jsme si alespoň bod zaloužili,“ trochu smutnil berounský kouč Richard Žedmlička. „Věděli jsme, že soupeř výborně brání a má vynikajícího gólmana. Začali jsme hodně nesoustředěně a to poznamenalo další průběh hry. Od prostřední části jsme evidentně chtěli, soupeře jsme přestříleli, ale hra se nedařila podle našich představ, tím více oceňuji vůli a obětavost kluků. Jsme rádi za tři body a musím pochválit diváky, kteří nás za stavu 0:1 a 1:1, kdy se nám nedařilo, hnali dopředu,“ vzdal hold zatím stále řídce zaplněným ochozům brodský lodivod Petr Novák.

Branky: 30.Hlinka, 57. Konotek, 57. Meidl, 60. Třetina - 1.Švagrovský. Vyloučení: 5:7, bez využití. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0. Diváci: 749.

Havlíčkův Brod: Suchan – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, A. Jelínek, Soldán, Zítka – Meidl, Třetina , V. Němec, Hlinka, Knotek, M. Ondráček, Švaňhal, Zábranský, J. Ondráček, Stromko, Fiedler, Zohorna.

TŘEBÍČ – HR. KRÁLOVÉ 3:2 na náj.

První šance si vypracovali domácí borci, ale ti si na hostujícího brankáře Luňáka nepřišli. Na druhé straně se nenechával zahanbit Fiala a tak diváci čekali na první branku až do šestnácté minuty. V přesilovce se dostali do vedení hosté, kteří mohli vzápětí i zvýšit. To se jim nepodařilo, navíc domácí stačili do první přestávky Okálem vyrovnat.

Domácí šli do vedení v šestadvacáté minutě, kdy brejkovou situaci zakončil Dočekal. Ale stejně jako domácí v první části, i hosté dokázali na vedení soupeře odpovědět. Na 2:2 srovnal Roubík.

Ve třetím dějství nechtěli soupeři především udělat chybu, hráli zodpovědně zezadu, větší vůli po vítězství projevovali domácí. Rozhodnout se jim nepodařilo a tak duel v Třebíči dospěl stejně jako před týdnem s Havlíčkovým Brodem do prodloužení.

V něm mohl rozhodnout Nahodil, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Diváci se tak dočkali vyvrcholení v podobě samostatných nájezdů, které pro domácí rozhodl Okál.

„Vstup do utkání se nám nepovedl,“ zhodnotil duel pro třebíčský web trenér Roman Mejzlík. „Hosté měli několik vyložených šancí, které nevyužili. My jsme málo stříleli a dělali jsme školácké chyby, které soupeř nepotrestal. Naši hru oživil Lukáš Nahodil.“

Branky a nahrávky: 18. Okál (Zahradník, Laš), 26. Dočekal (Vondráček, E. Kadela), rozhodující nájezd Okál - 16. J. Hruška (Křetínský, Kadlec), 35. Roubík (J. Hruška). Rozhodčí: Wagner - Klein, Skopal. Vyloučení: 1:1. Využití: 4:5. Diváci: 1360. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0.

Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Dudáš - Burian, Dolníček, Nahodil - Laš, Zahradník, Okál - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Marosz, Ostřížek.

BENÁTKY N. J. – TÁBOR 4:2

Branky: 6. Krejčík, 20. Skořepa , 49. Hudíček, 59. Nevyhoštěný – 44. a 55. Štrba. Rozhodčí: Florián – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8, navíc Kostourek (Tábor) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 339. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:2.

KADAŇ – VRCHLABÍ 4:1

Branky: 21. Mikšovic, 27. Freiberg, 32. Szakal, 34. Boušek – 50. Bezouška. Rozhodčí: R. Svoboda – Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 540. Třetiny: 0:0, 4:0, 0:1

CHRUDIM – CHOMUTOV 2:3 po pr.

Branky: 39. Žák, 56. Šeda – 23. Seman, 47. Kůs, 63. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda – Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 420. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:1.

LITOMĚŘICE – ÚSTÍ N. L. 4:3 po pr.

Branky: 39. Hašek, 60. Tvrzník, 60. Slížek, 62. Přeučil – 1. a 14. Janků, 4. Čurilla. Rozhodčí: Vampola – Reich, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 1800. Třetiny: 0:3, 1:0, 2:0 – 1:0.

OLOMOUC – ZNOJMO 3:2 po pr.

Branky: 41. Kucharczyk, 43. Zbořil, 65. Vyrůbalík – 20. Haman, 22. Staněk. Rozhodčí: Pavlovič – Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:9, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 988. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 – 1:0.