Všichni ti, kteří vyrazí v nadcházejícím svátečním období na silnici, by se měli obrnit trpělivostí a počítat v celém regionu s dopravními komplikacemi.

Opět se přiblížila doba, kdy se silnice nejen na Jihlavsku zaplní svátečními řidiči, a také zavítají na Vysočinu lidé z jiných koutů republiky.

Proto je nutné předpokládat větší nápor na silnicích během celého období od zítřka do příštího pondělí, kdy si lidé často vybírají dovolené.

U hřbitovů zase na řidiče čeká nepříjemné překvapení v podobě přeplněných parkovišť. Každoroční problém s nedostatkem parkovacích míst není ničím nezvyklým a musí jej řešit celá řada lidí, kteří na hřbitovy přijíždějí auty, obyvatele Jihlavy nevyjímaje. Stížnosti na problémy s parkováním v blízkosti jihlavských hřbitovů ze strany občanů zatím na magistrátu nezaznamenali. „Lidé musí počítat s tím, že se jedná o mimořádné období v délce jednoho týdne a musí se na dušičkový nápor připravit dopředu. Pro běžný celoroční provoz stávající parkovací místa v okolí hřbitova stačí, a magistrát jejich rozšíření neplánuje,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Správci hřbitovů se v tomto období potýkají i se zvýšením počtu stížností na vandaly a zloděje pietních předmětů. Lidé, kteří na hroby svých blízkých donesou o svátcích věnce, květiny nebo kahánky, se už s těmito věcmi nemusí příště shledat.