V sobotu se za účasti dvaasedmdesáti šachových talentů ve věku do šestnácti let uskutečnil v klubovnách jihlavského domu dětí a mládeže úvodní z devíti turnajů dlouhodobého přeboru kraje Vysočina mládeže ve zmíněné šachové disciplíně. Turnaj v rapid šachu v krajském městě byl současně šestnáctým ročníkem šachového turnaje mládeže O jihlavský koláč.

Přestože šlo o turnaj dětí a mládeže, mladí šachisté prezentovali vysokou sportovní úroveň. „Mám zkušenosti ze soutěže družstev dospělých, hraju krajský přebor,“ zmínil šestnáctiletý Rudolf Zezula z Náměště nad Oslavou, který přijel do Jihlavy jako jeden z největších favoritů ve své kategorii.

Ředitel jihlavského turnaje Jiří Widerlechner připomenul, že Zezulova šachová kvalita není dílem náhody. „Jezdí sem do Jihlavy odmalička, možná už skoro deset let,“ zavzpomínal. A současně připomenul, že turnaj a hlavně šachový kroužek v domě dětí a mládeže vychoval už řadu kvalitních výkonnostních šachistů.

Nakonec se ale Zezula musel sklonit hned před třemi soupeři, absolutním vítězem se stal čtrnáctiletý Vítek Kratochvíl rovněž z Náměště. Za ním se umístili Milan Sýkora z Havlíčkova Brodu a náměšťský Petr Walek. Nejlepší mezi děvčaty skončila Jana Skálová z Telče.