Odbor sociálních věcí jihlavského magistrátu se nastěhoval do budovy někdejší vojenské ubytovny z prostor administrativní budovy bývalého okresního úřadu v Tolstého ulici.

„Na pracovišti máme oddělení pomoci v hmotné nouzi, oddělení péče o těžce zdravotně postižené občany a také oddělení, které má na starosti sociálně – právní ochranu dětí a ekonomický úsek,“ vyjádřila se vedoucí oddělení pomoci v hmotné nouzi Drahomíra Nováková.

Na nové adrese sídlí i moderní služebna jihlavské městské policie. „Jsme rádi, že tyto nové prostory máme, už proto, že bychom rádi navýšili počet strážníků. To však ještě musí odsouhlasit město,“ řekl ředitel městské policie Jan Frenc. Provoz nové služebny městské policie bude postupně během měsíce listopadu přesunut ze současných prostor v ulici Za Prachárnou.

Navigační systém pro nevidomé

Nové pracoviště odboru sociálních věcí ocení zejména i imobilní lidé a nevidomí. „Pracoviště má nově vybudovaný vchod z Vrchlického ulice, který umožňuje vstup imobilních osob a je vybaven navigačním systémem pro nevidomé,“ popsal mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Nová parkovací místa a výtah

Budova je vyšší o jedno podlaží, objekt je zateplen a má nová okna. Před budovou je dvanáct parkovacích míst pro klienty úřadu. Uvnitř jsou nové čekárny s vyvolávacím systémem, pokladny, kanceláře, jednací místnost, výtah, přebudovaná je i původní velká uhelná kotelna.

Náklady na celkovou rekonstrukci se vyšplhaly na pětatřicet milionů korun. Město získalo od ministerstva pro místní rozvoj dotaci osm milionů korun z programu podpory úprav bývalých vojenských objektů a další více než jeden milion korun dotace na parkoviště.