Město si oddechlo a konečnou fázi výstavby supermarketu kvituje s povděkem. Na nový supermarket se totiž čekalo bezmála třináct let. „Třešť projekt Penny Marketu ve městě uvítala, byl zde už delší dobu hlad po větším obchodě,“ uvedl třešťský starosta Vladislav Hynk.

Hynk navíc ocenil, že se v tomto případě jedná o rozšíření a zkvalitnění služeb pro obyvatele města, hlavně co se týče parkovacích ploch v areálu prodejny. Z hromady sutin tedy povstalo nové nákupní centrum a díky dokončené výstavbě prodejny dochází i k dalšímu zvelebování prostor bývalé továrny.

Přestože je v Třešti početná skupina zastánců, která otevření nového supermarketu vítá, jsou mezi Třešťáky i jeho odpůrci, kteří dlouho a systematicky stavbu supermarketu odmítali.

Mezi ně patří i občanské sdružení Třešť 21, které se bránilo hlavně umístění obchodu v konkrétní lokalitě. „Market se staví v areálu bývalé továrny Jospo v Palackého ulici. Čas dal za pravdu našemu sdružení, které silně protestovalo proti výstavbě Penny Marketu v nevhodné lokalitě Na Hrázi v centru památkové zóny,“ píše na webových stránkách sdružení. Vrásky na čele však tento projekt přidělal mnohým místním obchodníkům.

V prodejně dolaďují poslední detaily

V současné době je objekt připraven k předání. Minulý čtvrtek došlo ke kolaudaci. Na stavbě se v těchto dnech odstraňují drobné závady a další menší nedostatky.

Do prodejny míří nové vybavení, jako jsou regály, pokladny, mrazicí pulty i další zařízení nutná k bezproblémovému chodu třešťského supermarketu. Buduje se i zázemí pro personál, například šatny. A do prodejny se začalo navážet i to nejdůležitější, tedy zboží.

Zítra bude stavba předána investorovi a uživatelům stavby. V budově jsou celkem tři prodejny, Penny Market, Uzeniny Zeman a diskont Kik.

Samotná budova zabírá plochu 800 metrů čtverečních. Celý areál má výměru 3 500 metrů čtverečních, a navíc zahrnuje parkovací stání a příjezdové a areálové komunikace.