Uvedl to Tadeáš Novák, mluvčí společnosti, která má digitalizaci televizního vysílání na starosti. „Soutěž bude pokračovat i v příštím roce. Na řadě jsou územní oblasti Jihlava, Trutnov, Brno, Jeseník a Ostrava. V roce 2012 pak soutěž uzavře územní oblast Zlín,“ řekl Novák.

V rámci projektu byly v minulých dnech vyhodnoceny práce dětí z územních oblastí Praha, Plzeň, Sušice, České Budějovice, Ústí nad Labem a Brno město. „Děti nás překvapily obrovskou fantazií a kreativitou. Každý vítězný obrázek je zcela jiný. Objevují se v nich i mimozemšťani či létající televizní křesla,“ popsal známé výsledky soutěže a konkrétní soutěžní práce Novák.

Děti za povedené obrázky získaly zajímavé ceny. Vítězové převzali zařízení pro příjem digitálního televizního signálu (set top box), ale také speciální vydání poštovních známek s kupony, na kterých je natištěn právě jejich obrázek. Kromě toho obdrželi všichni účastníci soutěže drobné ceny za účast.

Výtvarnou soutěž organizuje v rámci informační kampaně Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR ve spolupráci s domy dětí a mládeže. Hlavní myšlenkou soutěže je zapojit děti a mládež zábavnou a nevtíravou formou do procesu digitalizace televizního vysílání a podpořit tak všeobecnou informovanost o změnách v šíření televizního signálu.