Jihlavský tunel měl být kvůli opravám včera uzavřen. Z důvodu ranních dopravních komplikací se však Služby města Jihlavy rozhodly, že opravy přesunou.

Tunel je totiž důležitou dopravní tepnou. Za jednu hodinu projede oběma směry přibližně na tisíc osobních a nákladních vozidel.

„Dopravní komplikace jsou kvůli náledí i tak velké. Proto jsme se rozhodli, že opravu přesuneme. Zatím ale přesně nevíme na jaké datum,“ vyjádřil se mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Jihlavský tunel propojuje přivaděč, který vede od dálnice D1 na hlavní tah na Znojmo a Vídeň. „Díky tomuto obchvatu s Jihlavským tunelem na trase se tak většina vozidel vyhne průjezdu městem,“ dodal Málek.

Z celé Vysočiny byla kvůli počasí nejhorší dopravní situace právě na Jihlavsku. Kolony se tvořily u Nových Domků a u Kostelce u Jihlavy. V Kosteleckém kopci ráno stálo dokonce pět kamionů. Vzpříčený kamion byl také u Zhoře. Nejhůře na tom však byla dálnice. „Nejhorší nehoda byla na 108. kilometru dálnice D1, vytvořila se až třinácti kilometrová kolona,“ řekla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Kvůli této nehodě vznikly komplikace také na nájezdech na dálnici. „V souvislosti s nehodou na dálnici začaly vznikat kolony také v nájezdech na dálnici,“ doplnila Kroutilová.

Po poledni se začala dopravní situace uklidňovat. Policisté vyjížděli na Vysočině k celkem dvaadvaceti dopravním nehodám. K žádným velkým zraněním však naštěstí nedošlo. „Jednalo se spíše o lehká zranění, většinou šlo o škody na majetku,“ dodala policejní mluvčí.