Změny na radnicích po komunálních volbách se odrazily i na zastoupení v tomto sdružení. „Členové svazku se sejdou poprvé po volbách, přijede šest nových zástupců z deseti členských obcí,“ potvrdil včera tajemník svazku, Oldřich Zadražil z Telče.

Valná hormada bude mít na programu volbu členů pětičlenného předsednictva svazku. Dojde také ke zvolení předsedy a dvou místopředsedů.

V programu je i schvalování rozpočtu svazku pro rok 2011, kdy se počítá s tím, že bude podobný rozpočtům v předchozích letech.

„Svazek nemá hospodářskou činnost, proto jeho rozpočet nedisponuje závratnými sumami. Roční rozpočet je asi dvanáct tisíc korun,“ dodal Zadražil. Každá členská obec přispívá do svazku jednou ročně padesáti haléři za obyvatele.

Svazek byl založen roku 1996 z iniciativy obcí ležících na železniční trati Kostelec – Slavonice. Jeho členy jsou Kostelec, Slavonice, Dačice, Telč, Hodice, Třešť, Peč, Černič, Cizkrajov a Sedlejov. Svazek vznikl za účelem vytvoření plnohodnotného partnera zastupujícího všechny obce při vyjednávání s institucemi o rozvoji této železniční trati.

Sdružení si od počátků klade za cíl modernizaci tratě Kostelec – Slavonice a vlakových nádraží. Novou zastávku se podařilo vybudovat v Kostelci a před časem v Telči.