VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak budou pošty fungovat na Jihlavsku je zatím záhadou

Jihlavsko - Česká pošta chce do roku 2017 změnit stávající rozmístění poboček.

22.12.2010
SDÍLEJ:

Česká pošta. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Holubová Jiřina

Vedení České pošty úzkostlivě tají bližší informace o budoucnosti některých poštovních poboček na Jihlavsku. V těchto dnech Česká pošta jedná se zástupci měst a obcí na Jihlavsku, které by se měly zapojit do dlouhodobého projektu modernizace sítě pošt.

Potvrdila to tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová. „Do konce letošního roku žádné změny na Jihlavsku neplánujeme. Zatím probíhají spíše informační schůzky se zástupci vytypovaných obcí, kde jim představujeme náš projekt,“ uvedla Selicharová.

O projektu již pošta podle Selicharové informovala většinu hejtmanů a byl projednán se Svazem měst a obcí. Oslovení starostové měst a obcí na Jihlavsku o změnách, které chce provést Česká pošta, však nic bližšího neví.

„O ničem jsem zatím nebyl informován. Když se jednalo o rušení poštovních poboček zhruba před dvěma lety, naše pošta do tohoto plánu nespadala a doufám, že ke zrušení pobočky nedojde ani nyní,“ uvedl starosta městysu Mrákotín Miroslav Požár.

Česká pošta chce do roku 2017 změnit zastaralé rozložení poštovních poboček tak, aby více korespondovalo s potřebami zákazníků. Poštovní pobočka ve Stonařově, která nyní spadá pod poštu v Brtnici, změnami poštovní sítě prošla již dříve. „Naposledy nás vedení pošty oslovilo už asi před rokem a půl. Pošmistrovi ubrali práci a zkrátili úvazek. Změnilo se také rozložení pracovní doby, která hodně vychází vstříc i lidem, kteří jezdí z práce v pět nebo v šest večer. V úřední dny máme otevřeno odpoledne od půl čtvrté do sedmi,“ uvedl stonařovský místostarosta Ivan Šulc.

Vytipované pobočky čeká velká revoluce

Záleží na třech hlavních kritériích, podle kterých Česká pošta pobočky vyhodnotí, a to dostupnosti pobočky zákazníkům, její spádovost a vybavenost lokality, kterou obsluhuje. Pošta počítá s fungováním několika typů poboček, které se budou lišit poskytovanými službami. Stávající pobočky někde nahradí dva typy výdejních míst a pošta Partner.

Podle posledních informací bude beze změny nadále fungovat tisíc šest set poboček. Tisíc poboček má přejít na pobočku typu Partner, sedm set pošt nahradí výdejní místa.

Česká pošta nevylučuje ani to, že by se mohl v budoucnu rozrůst počet míst s poštovní obsluhou, v současné době má pošta dokonce vytipovaných několik set takových míst.

Autor: Jakub Zeman

22.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení