VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studnice ožijí. Bude tam kulturní a sportovní zázemí

Telč - Investiční akce v Telči se odvíjí od získávání dotací, bez nich by se tam nic neudělalo.

18.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

S rekonstrukcí zchátralého kulturního domu ve Studnicích chtějí pomoci telečští zastupitelé. A zdejší obyvatelé jejich snahu vítají.

„Otevření kulturního domu určitě napomůže oživení společenského dění v obci, mohly by se tu časem konat třeba i taneční zábavy,“ uvedla Pavla Dvořáková ze Studnic.

Telčský starosta bere další rozvoj Studnic jako samozřejmost. „Při plánování investic musíme myslet také na místní části města, mezi které patří i Studnice. Zatím jsme zažádali o dotace. Doufám, že uspějeme a s rekonstrukcí kulturního domu ve Studnicích začneme ještě letos,“ informoval Roman Fabeš.

V plánu mají výměnu oken, zateplení budovy a opravu venkovní fasády. Uvnitř budou opraveny podlahy, mělo by tam vzniknout zázemí pro trávení volného času.

„Kulturní dům kompletně vybavíme. Počítáme s tím, že tam bude dětský koutek, stolní fotbal, koberce na cvičení i branky pro floorbal,“ doplnil Fabeš.

Nedávno se Studnickým podařilo proměnit bývalý obchod v klubovnu, která o víkendech funguje jako hospoda. Pomohla jim i telčská radnice, která dodala stavební materiál.

Bez dotací se neobejdou

Další rozvoj Telče v současnosti závisí na dotacích od státu nebo z fondů Evropské unie. Bez nich by se totiž ve městě nedaly opravovat silnice, zateplovat budovy ani realizovat stamilionové investice. „Na větší investiční akci se město podílí maximálně dvaceti až třiceti procenty,“ uvedl Vladimír Švec z telčské radnice.

V loňském roce se tak díky dotacím pustili do rekonstrukce a dostavby areálu škol v Hradecké ulici za sto třicet milionů korun. V budovách areálu vzniknou učebny pro žáky prvních až čtvrtých tříd ZŠ Hradecká a pro žáky všech tříd ZŠ praktické.

Do nových lavic by školáci měli usednout v příštím školním roce. „Třídy už budou disponovat nejmodernějším vybavením, mezi ně patří například interaktivní tabule,“ uvedla ředitelka ZŠ Hradecká Miluše Remešová.

Přestože se Telečským více či méně úspěšně daří realizovat jejich plány, mají ve městě stále jeden rest. Tím je výstavba nového zimního stadionu. „Na zimák jsme zatím dotace nedostali, snad se nám je podaří získat v budoucnu a dotáhneme do konce i tento záměr,“ přiblížil Vladimír Švec.

Autor: Jakub Zeman

18.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení