Kvůli nepokojům a protivládním protestům se však rozhodla, že tento rok se do těchto afrických destinací nevydá. A není jediná.

Pokles zájmu o tyto země hlásí téměř všechny jihlavské cestovní kanceláře a agentury.

Luxusní hotely zůstanou prázdné

„Ptala jsem se v cestovních kancelářích a opravdu se tam teď lidé nechystají. Je to škoda, protože se v těchto zemích nacházejí krásné luxusní hotely. Ale riskovat zdraví nebudu, je to nebezpečné,“ vyjádřila se Šťastná.

To potvrzuje i pracovnice jedné z jihlavských agentur, která si však nepřála být jmenována.

„Pokles jsme zaznamenali již v těchto dnech. Předpokládáme, že snížený zájem bude pokračovat i v hlavní sezoně. Je zřejmé, že lidé dají přednost jiným zemím,“ přiblížila pracovnice jihlavské cestovní kanceláře.

Cestovat do Tuniska nyní nedoporučuje ani Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

„Vzhledem k sílícím nepokojům po celém území Tuniska, včetně hlavního města a turistických oblastí na pobřeží i ve vnitrozemí, ministerstvo doporučuje českým občanům cestu do země odložit,“ varuje Asociace cestovních kanceláří a agentur.

Silné protivládní demonstrace pokračují také na celém území Egypta.

Platí zákaz nočního vycházení

„V době od šestnácti do osmi hodin stále platí zákaz nočního vycházení. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje občanům, kteří se v současné době v Egyptě nacházejí, vyhýbat se jakýmkoliv shromážděním,“ radí ministerstvo. To také v případě komplikací doporučuje obrátit se na Velvyslanectví České republiky v Káhiře nebo na diplomatickou službu. „Vzhledem k vypínání mobilní sítě i internetu však může dojít k omezení kontaktu s velvyslanectvím. Vývoj situace nelze v současné době odhadnout, a proto ministerstvo doporučuje cestovat do Egypta jen v nezbytně nutných případech,“ přiblížilo ministerstvo.