Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Že končím, se povídalo už před výběrovým řízením

Jihlava – Pro Miroslava Havlíka je konec na jihlavské záchrance ranou pod pás.

18.2.2011
SDÍLEJ:

Pro Miroslava Havlíka (na snímku) je létání u jihlavské záchranky velká vášeň. To, že z postu primáře odchází, ho velmi zarmoutilo.Foto: DENÍK/ Dana Dvořáková

Rozpovídal se o svém sedmiletém působení na postu primáře, o nové budoucnosti a také o tom, co záchranka díky jeho odchodu ztratí.

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, že na záchrance v Jihlavě končíte?

První reakce bych ještě předešel. Už podle neoficiálních informací, ještě než byl konkurz spuštěn, se povídalo, že do funkce zasedne někdo jiný. Když jsem se informaci dozvěděl oficiálně, zareagoval jsem myslím profesionálně. Člověk v životě musí umět vyhrávat, ale i prohrávat.

Mrzí vás to?

Samozřejmě, že mi to není lhostejné. Něco tady po mně zůstane, a myslím, že je na co navazovat. Samozřejmě, zamrzí vás to.

Co jste tady za ty roky změnil a co jste záchranné službě přinesl?

Především stabilizaci týmu. Personál, ať už nelékařský, nebo i lékařský, je schopný poskytovat péči na vysoké úrovni. Pořádáme tady konference, kde jsou prověřovány manuální zručnosti záchranářů. Přednáším na vysoké škole první pomoc. Stal jsem se členem mezirezortní komise Ministerstva dopravy a Ministerstva vnitra, kde působím jako jediný poradce z oblasti zdravotnické záchranné služby. Byl jsem odborným poradcem v celorepublikovém spotu České televize Nemyslíš, zaplatíš. Těch aktivit je celá řada. Největší radostí pro mě ale je, když nám za práci záchranářů chodí pacienti děkovat.

Jste také členem mezinárodního společenství leteckých záchranných služeb…

Ano, na základě výběrového řízení ve Vídni jsem zvítězil a stal jsem se jeho členem a školitelem. Jako jediný v této oblasti zastupuji Českou republiku. Organizace sdružuje 20 vyspělých zemí Evropy.

Je pravda, že jihlavská záchranka měla dostat jako dar sanitku, ale kvůli vašemu odchodu tomu tak nebude?

Na základě mého jednání s ředitelem Besipu byla přislíbena finanční pomoc ve formě daru, a to sanitního vozu pro Jihlavu. Tím, že dál ve funkci nebudu pokračovat, byl sponzorský dar zastaven. Další věc je také to, že na základě mého jednání s radou města Jihlavy nám zastupitelstvo schválilo příspěvek na multifunkční přístroj na monitorování vitálních funkcí pacientů.

Kam budou vaše kroky směřovat dál? Zůstanete na Vysočině, nebo odjedete do zahraničí?

Byla mi nabídnuta možnost jít pracovat na rychlou lékařskou péči do Telče. Mým základním oborem je anestezie a resuscitace, čili bych mohl působit v nejbližší jihlavské nemocnici na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, kde také nadále působím coby externí lékař. Z té práce jsem nevyšel a udržuji si kondici. Dalším směrem by mohla být některá ze záchranných služeb v České republice. Mám ale také nabídku ze zahraničí, kterou vážně zvažuji. Myslím si ale, že mé kořeny jsou na Vysočině. Mám rád zdejší přírodu a okruh přátel, na něž se mohu spolehnout. Mám rozpracované některé projekty, které tak bohužel nebudu moci dokončit. Bude se mi ze záchranky odcházet opravdu moc těžce.

Autor: Dana Křížková

18.2.2011
SDÍLEJ:
Žáci 1.B Základní a mateřské školy v Dolních Bojanovicích s paní učitelkou Ludmilou Kiedroňovou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ T. G. Masaryka v Jihlavě

Sexuolog Petr Weiss u Okresního soudu v Pelhřimově.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Chtěla mít něco jiného než ostatní, tak si to sama vyrobila

Jihlava – Miniaturní zmrzliny, lízátka, spinnery, Mimoně, nanuky, zvířátka, macronky, linecké cukroví, perníčky, miminka nebo prášky na bolest hlavy. Vlastně na cokoli si vzpomenete. To všechno dokážou vyrobit šikovné ruce Lenky Brabcové z Jihlavy.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Lékaři protestují. Uzavřeli své ordinace

Jihlavsko – K dnešnímu celostátnímu protestu praktickcých lékařů se připojí také doktoři na Jihlavsku. I jim vadí podfinancování provozu ordinací a rostoucí administrativa. Navíc od ledna příštího roku budou muset začít vystavovat recepty elektronicky a od března se budou muset zapojit do systému EET.

Spanilá jízda dorostenců FC Vysočina pokračuje

Jihlava, Opava – Už je to tradice. O víkendu si fotbaloví starší i mladší dorostenci FC Vysočina po zápase zařvou vítězný pokřik, a nejinak tomu bylo i v Opavě, kde oba jihlavské výběry rozhodly o svých výhrách už v první půlce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení