Patří mezi ně i František Pátek z Třeště. Na cesty ho vylákalo včerejší jarní počasí, kdy teploty místy šplhaly k šestnácti stupňům. „Motorku už mám připravenou. Pojedu někam na Telč. Dřív mi to bohužel nevyšlo,“ těšil se včera odpoledne milovník rychlých kol.

Spolu s dalšími motorkáři z Hodic a okolí jezdí František Pátek převážně po Vysočině. Občas také vyrazí i za hranice republiky. „Loni jsme byli na dovolené v Chorvatsku. Najeli jsme asi dvanáct set kilometrů. Letos máme v plánu Slovensko,“ přiblížil Pátek.

František Pátek je členem hodického moto klubu. Ten o víkendu pořádal svůj první ples s přízviskem Rockový. „Na ples dorazilo sto padesát lidí, atmosféra byla skvělá, takže jsme spokojeni. Příští rok chceme ples uspořádat znovu, už máme dokonce vyhlédnutou první cenu do tomboly, tentokrát to asi bude moped Stadion,“ zhodnotila ples další členka motoklubu Jana Kodysová. Narážela tak na první cenu v tombole, kterou letos byla Jawa 21. „Jawu opravili kluci z motoklubu, je mezi nimi několik šikovných automechaniků a opravářů. Zrovna se nám naskytla příležitost dát ji do tomboly,“ dodala Kodysová.

Motoklub mají v Hodicích pět let

Motoklub v Hodicích začal fungovat před pěti lety. Několik lidí z Hodic chtělo pořádat kulturní a společenské akce. Proto tam vznikl oficiální klub pod hlavičkou Autoklubu České republiky.

Motoklub má každý rok pod palcem několik akcí. Nejúspěšnější jsou podzimní Vepřové hody, na které loni přišly dva tisíce lidí. Nejbližší menší akci mají naplánovanou na červen. To budou na hodické návsi k vidění historické motocykly a automobily.