Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihlavská kardiologie pořídila nové přístroje

Jihlava – Kardiovaskulární centrum Nemocnice Jihlava získalo s využitím evropské dotace více než čtyři desítky nových přístrojů.

21.3.2011
SDÍLEJ:

Kardiovaskulární centrum Nemocnice Jihlava má nové přístroje.Foto: DENÍK/ Dana Dvořáková

Měly by pomoci zlepšit péči o pacienty se srdečním selháním, s poruchami srdečního rytmu a s ischemickou chorobou srdeční. Nové přístroje už jsou v provozu. Zpřesní diagnostiku a monitorování pacientů na jednotce intenzivní péče i na standardním oddělení, u〜vedl primář kardiologického oddělení Zdeněk Klimsa.

Náklady na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra dosáhly 60 milionů korun. Projekt z 85 procent spolufinancovala EU. „Kraj Vysočina jako zřizovatel nemocnice zajistil předfinancování projektu i spoluúčast,“ uvedl technický náměstek ředitele nemocnice Alexander Filip.

Jedním z nejdůležitějších nových přístrojů je Angio CT 128, který umožňuje diagnostiku koronárních anomálií. S přístrojem je možné vyšetřovat pacienty trpící bolestmi na hrudníku, u nichž je nejednoznačný elektrokardiograf nebo nelze provést zátěžový test. CT angiograf je velmi důležitý také v diagnostice plicních embolií. Stávající magnetická rezonance byla díky projektu rozšířena o software pro kardiovaskulární program centra. Společně s CT umožňuje magnetická rezonance nahradit invazivní vyšetření srdce a koronárních tepen. Přístrojové vybavení je teď podle Klimsy plně srovnatelné s ostatními kardiovaskulárními centry v Česku.

Nemocnice Jihlava je od začátku roku 2010 specializovaným kardiovaskulárním centrem druhého stupně. Podobných center je v Česku šest, síť kardiovaskulárních pracovišť doplňuje jedenáct komplexních center, která mohou provádět i kardiochirurgii.

Kardiovaskulární péče je v Jihlavě zajištěna spoluprací kardiologického oddělení nemocnice a soukromého subjektu Kardiocentrum Vysočina CZ. „Pacienti potřebující katetrizační vyšetření jsou ošetřeni v kardiocentru, následná péče probíhá na kardiologickém oddělení,“ uvedl ředitel nemocnice Lukáš Velev. Loni bylo na oddělení hospitalizováno přes 3 100 pacientů. Diagnostické výkony byly podle Klimsy provedeny u 2 400 pacientů, s akutním infarktem bylo ošetřeno 280 pacientů.

JAROSLAV BUČEK (ČTK)

Autor: ČTK

21.3.2011
SDÍLEJ:
Premonstrátský klášter v Nové Říši. Ilustrační foto.

Novoříšský klášter ožije. Chystá se tam koncert vážné hudby

Lucinka s bedlou, kterou tento týden u Hodic našel její děda Láďa.
3

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

K soudu šli znovu „klauni“ i násilník, který dával rány. Odvolávali se zbytečně

Jihlava - S odvoláním neuspěla ani žena, která svého druha bodla nožem do břicha. Čekají ji čtyři roky ve vězení.

Hrál si na podnikatele a nabízel lidem kotle

Jihlavsko – Jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka se tvářil jako podnikatel a nabízel lidem dodání plynového kotle. Nový kotel si od něj objednal i jeden muž z Jihlavska. Dal mu zálohu, ale svého kotle se nedočkal. Podvodníkovi teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože se trestné činnosti nedopustil poprvé.

Zápas v Poličce rozhodovaly nájezdy

Polička – Hokejbalisté SK Jihlava dál drží druhé místo v I. lize. A to i přesto, že o víkendu brali jen bod za porážku po samostatných nájezdech. Tu jim připravil nepříjemný celek Poličky.

Na záchytce lidé pobudou tři hodiny nebo i celý den

Jihlava – Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě v letošním roce poskytla azyl osmdesátiletému seniorovi i šestnáctiletému mladíkovi. Jde o nejstaršího a nejmladšího zachyceného opilce mezi téměř osmi sty lidmi, kteří byli od začátku roku na takzvané záchytce ubytovaní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení