V kategorii nejlepší webové stránky města vyhrál a postoupil do celostátního kola, které se dnes uskuteční v Hradci Králové. Krajské město za sebou nechalo Moravské Budějovice a Třebíč. Jihlavský web získal i druhé a třetí místo za nejlepší elektronickou službu za kulturní a sportovní kalendář a za sekci výběrová řízení.

Ve zvláštní kategorii sborů dobrovolných hasičů si první místo odnesly webové stránky hasičů z Velkého Beranova. Dařilo se i jihlavské nemocnici. „Do budoucna chceme ještě více zkvalitnit naše webové stránky. Věříme, že se nám podaří uskutečnit i několik zajímavých projektů pro pacienty právě formou webové služby,“ podotkl webmaster Nemocnice Jihlava Jiří Staněk.

První místo v kategorii nejlepší webové stránky obce získaly Okříšky a v kategorii nejlepší elektronická služba vyhrál informační portál sportovního klubu FC Čáslavice – Sádek. Obě obce jsou z Třebíčska.

V pátek se rozdávala i cena v další soutěži z oblasti informačních technologií. Čestné uznání za účast v krajském kole soutěže JuniorErb získal Jiří Volkán za stránky www.brehy.cz.

Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy. Pomoci má právě s rozvojem informačních služeb, které jsou lidem poskytovány. Využití informačních technologií tak přispívá k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky.