Sedmiletá Tereza Piklová chodí do jihlavské plavecké školy. Rodiče však začínají mít obavy.

Kraj totiž od července přestane plaveckou školu spravovat a stane se z ní společnost s ručením omezeným.

Rodiče Terezy Piklové se domnívají, že tím pádem plavecká škola zvýší své ceny.

„Plavání je jeden z nejlepších sportů a v Jihlavě je dobrý základ. Doufám, že se nebude rapidně zdražovat a kvalita zůstane minimálně stejná,“ řekla Dana Piklová.

Bude to staronová organizace

Ředitel Plavecké školy Jihlava Milan Mikulášek má v úmyslu pokračovat ve stejném duchu tak jako dosud.

„Bude to taková staronová organizace, akorát s ručením omezeným. Jednatelem budu já a další člověk z jihlavského plaveckého klubu Axis. Kraj nám řekl, že jakmile nová organizace vznikne, převede majetek i zaměstnance právě na novou organizaci. Z této strany je to v podstatě vyřešené,“ vyjádřil se k nové organizaci Milan Mikulášek.

Budou se snažit dohodnout

Ten by rád zachoval i stávající ceny. Vše však ještě záleží na tom, jestli se nezvýší provozní náklady. „Budeme se snažit s partnery dohodnout. Chceme, aby se výše nájemného nezvyšovala. Pokud se tedy rozumným způsobem dohodneme, ceny by měly zůstat stejné. Možná nastane nepatrné zvýšení, ale už jsme dopředu avizovali, že vše chceme ponechat tak, jak je, ale je možné, že se nepatrné zvýšení objeví,“ spekuloval ředitel.

Domnívá se, že drastické zvyšování cen by znamenalo úbytek zájmu jak ze strany rodičů, tak i ze strany škol.

O dotace však plavecká škola nepřijde. „Jednoduše proto, že jsme ani žádné nedostávali. Když přešly školy na právní subjektivitu, kraj nám řekl: budeme vás dál zřizovat, ale nemůžete dostávat dotace. Ty dostávají školy přímo na plavecký výcvik,“ uzavřel Milan Mikulášek.