Ne všechny ohlasy na hřiště na desítkách hektarů jsou pozitivní. Starosta Brtnice Stanislav Jirků potvrdil, že někteří obyvatelé osady Příseka golf berou spíš jako snobskou záležitost.

„Na zastupitelstvech a při projednávání změn územního plánu byly slyšet hlasy, že kolem Brtnice byla vždycky zemědělská půda a louky a že hřiště místním obyvatelům nic nepřinese. Naopak že přijdou o klid,“ přiblížil Stanislav Jirků. Doplnil, že z pozitivního pohledu právě golfové hřiště pomůže rozvoji regionu. „Bude to atrakce, která přiláká spoustu hráčů golfu ale i těch, co to chtějí zkusit. Bude tu větší pohyb lidí a s tím poroste potřeba zásobování a služeb,“ zdůvodnil první muž Brtnice.

Investor devítijamkového golfového hřiště za dvacet milionů korun Marek Pakosta vyvrátil, že by golf byl snobskou záležitostí.

“Od letošního léta obsloužíme a uspokojíme většinu golfové veřejnosti v Jihlavě a okolí. Ty, kdo chtějí golf zkusit poprvé, to bude stát trochu času a benzínu. Zájemcům zadarmo půjčíme hole, koupí si košíček míčků a zkusí se do nich trefovat. Buď jim to půjde a bude je to bavit, nebo řeknou, že to je nuda a víckrát se neobjeví,“ řekl.

„Ten, kdo si chce vyzkoušet golf poprvé, dá za zkoušku asi stokorunu,“ přiblížil investor Marek Pakosta.