Kvůli stávce se bála jezdit hromadnou dopravou, letadlo by totiž nemusela stihnout. Cesta do Chille se jí tak protáhla o dvacet hodin.

Už v neděli si zarezervovala jízdenku na autobus z Jihlavy do Prahy. Později ji přerezervovala na dřívější hodinu, nakonec se ale rozhodla, že autobus zruší úplně. „Kdyby alespoň někdo řekl na sto procent, jestli metro pojede ,nebo nepojede. Bála jsem se, a tak mě mamka z Jihlavy do Prahy vezla autem. Museli jsme vstávat o půl čtvrté ráno. Mamka musela totiž do práce, tak jsem museli počítat také s tím, aby se nějak rozumně vrátila zpátky do Jihlavy,“ popsala svoji včerejší cestu do Prahy Hosová.

Radši zůstala čekat na Ruzyni

Ta se neodvážila z letiště ani podívat po Praze. „Celou dobu zůstanu tady na letišti. Slyšela jsem, že nějaké spoje na Ruzyni jezdí, ale nechci nic riskovat. Nakoupila jsem si časopisy a koukám na počítači na filmy, ale není to nic příjemného,“ řekla Hosová. Do Chille tak kvůli stávce bude cestovat celkem tři dny. Cesta se jí prodloužila o dvacet hodin. „Do Chille dorazím v sobotu ve dvě hodiny v noci našeho času. Stávka se mě dotkla opravdu hodně. Tahle cesta je náročná, takže každá hodina, kdy můžu před touhle cestou odpočívat, je drahá. Vstávala jsem brzy, takže jsem nevyspalá,“ dodala cestovatelka.

Její názor na stávku je jasný. Lidé by měli prvně chodit radši k volbám než pak stávkovat. „Těžko to hodnotit, ale spousta lidí ani nechodí k volbám. Nelíbí se mi, že se to dotkne běžného života lidí. Známá byla například objednaná k lékaři půl roku dopředu, kvůli stávce však také nevěděla, jak bude cestovat,“ vyjádřila svůj názor Hosová.

Cesta z Jihlavy do Prahy byla podle ní včera brzy ráno bez problémů.