Jak se vám zatím líbí začátek léta?

Určitě se těším. Bigbít mám ráda, program budeme mít docela zajímavý…

K tomu se dostaneme. Ale dva víkendy propršely, váš firemní Den Ježka vzala voda a s ní ubylo návštěvníků…

Den Ježka jsem dělala třetí rok a potřetí pršelo. S počasím nic nenaděláme.

O co přišli ti, co na Den Ježka zůstali v suchu doma?

Hlavně o krásný koncert Kamila Střihavky. A mně osobně se nejvíc líbil Framus Five.

Snad se počasí přes léto umoudří. Jaký program jste letos připravili?

V první řadě cyklus čtvrtečních převážně bigbítových koncertů Kulturní léto v Pivovarské restauraci. Začínáme už teď , 30. června a muzicírovat se tady bude vždy od 18 hodin po celé prázdniny.

Kdo se představí? Budou to osvědčená jména, nebo spíš nováčci?

Většinou jde o nováčky. Teď ve čtvrtek zahrají Nikomu Nic a Pankix a ani jedna tato kapela tady ještě nevystupovala. Většinou tady budou hrát kapely z regionu. Ale vystoupí i Naďa Urbánková, která by mohla oslovit pro změnu starší generaci.

Když už jsme u té starší generace… Jak jste mysleli na lidi, kteří tadyv sousedství pivovaru bydlí na sídlišti a na hlasitou hudbu nejsou zvědaví?

Těmhle lidem můžu slíbit, že budeme dodržovat konec maximálně ve dvaadvacet hodin. Samozřejmě jsme si vědomi, že se přesto ozvou hlasy, že jim tady řve hudba do oken. Když se ale organizuje něco venku, tak to s sebou něco přináší.

Pivovar s muzikou ale též opustíte…

V sobotu 16. července pořádáme festival Jazz na hradě Roštejně, jazz na hrad vracíme po třech letech, chtěli bychom obnovit dřívější tradici tohoto festivalu. Vystoupí zajímavé osobnosti, zástupci regionální scény i orchestr ze Základní umělecké školy v Třešti.