Atrakce se rozjíždějí každý den od devíti hodin ráno. Dnes a v neděli jejich provoz skončí v osm hodin večer. V pátek a v sobotu bude náměstí atrakcemi žít až do půlnoci. To se ale některým lidem, kteří bydlí v blízkosti náměstí, příliš nezamlouvá. „Já osobně nemám poutě ráda, takže už proto jsem skeptická. Nelíbí se mi ten humbuk a rámus. A vůbec projít v této době náměstím je umění. Vyhýbám se mu. Radši kdyby tady častěji byly farmářské trhy, to bych byla ráda,“ vyjádřila se důchodkyně Hana Nováčková z Jihlavy.

Podle Anny Hubené, která jihlavskou Svatojánskou pouť spolupořádá, záleží na tom, co pro konkrétního člověka hluk znamená.

„Je na každém, jak to má postavené a co pro něj hluk je. Záleží, jakou má hladinu. Již tradičně je jihlavská pouť bez reproduktorů, takže tady reprodukovaná hudba nehraje,“ řekla o hlučnosti jihlavské pouti Anna Hubená.

Ta návštěvníky láká na novou atrakci s názvem chicquita.

V Jihlavě je novinka poprvé a už se těší velkému zájmu. „Novinkou je určitě chicquita, to je adrenalinová atrakce především pro mládež. Nově je tady také pro děti zorbing. To je atrakce na vodě. Jinak zde máme opět také tradiční atrakce,“ přiblížila Svatojánskou pouť Hubená.

Adrenalinovou atrakci chicquitu včera odpoledne vyzkoušela i čtrnáctiletá Barbora Novotná. „Je to bomba. Ze začátku jsem se hrozně bála, ale klidně na to půjdu znova. Vyrazily jsme sem s holkami hned po škole. Škoda jen, že už nemám peníze, abych mohla jít na další atrakce,“ povzdechla si školačka Barbora.

Jihlavská radnice ze záborů veřejného prostranství atrakcemi a stánky získá více než 260 tisíc korun.