Jako nová bude po prázdninách mateřská školka v Brtnici. Na sto dětí si zakrátko přivykne na veselé, barevné odstíny fasády, kterou by mělo zdobit velké žluté sluníčko.

Mistr dodavatelské stavební firmy Josef Pojer potvrdil, že barvy fasády by stavbaři měli znát s předstihem. „Jakou barvu bude mít fasáda, zatím nikdo neví, ale návrhy máme v odstínech zelené, hnědé a možná dalších barev. Chci na fasádě prosadit motiv sluníčka. Klasický žlutý kotouč s paprsky se bude dětem líbit a o to víc se do školky budou těšit,“ řekl včera reportérovi Deníku Josef Pojer.

Systém hlídá teploty

Zrekonstruovaná budova, postavená v 70. letech, bude po zateplení dvouapůltisícovému městu Brtnici šetřit rok co rok statisíce korun za vytápění.

Školka je v těchto dnech prázdná bez dětí. Na dnešním kontrolním dnu stavbaři a představitelé samosprávy města zhodnotí, jak práce pokračují. Dnes by stavbaři měli odstartovat opravy rovných střech odkrytím první části izolačních vrstev.

Brtničtí neponechali nic náhodě a za provozu v celém objektu vyměnili topení. Stařičká elektrická akumulační kamna nahradily teplovodní radiátory.

„Už loni jsme předělávali rozvody teplé a studené vody včetně topení. Systém v potrubí hlídá teplotu vody na mytí, aby se děti neopařily horkou vodou. Malá výměníková stanice předává radiátorům teplo z kotelny,“ připomněl brtnický starosta Stanislav Jirků. Venkovní fasáda už je zčásti zateplená.

„O prázdninách chodí do školky se stovkou míst nejvýš dvacet dětí, které by se vešly do jedné třídy nebo bychom je přemístili do základní školy,“ doplnil starosta.

Stavbaři včera odstartovali také výměnu oken. Musejí odkrýt asi tisíc čtverečních metrů ploché střechy a staré izolační vrstvy nahradit novými. Město zaplatí z rozpočtu šest milionů korun, milionem přispěje státní fond životního prostředí. Rodiče mohou děti vodit do školky hned po prázdninách. Dokončovací práce skončí v říjnu.