Nejvíc ryb a mezi nimi kapitální úlovky chytají na Jihlavsku sportovní rybáři v rybníku Plodový u Řásné na Telčsku.

„Ryb je tam hodně, někdy samy skáčou na háček jedna za druhou. Kapitální kousky musíme pouštět zpátky do vody, ale to jsou rekordní kusy. Bývají tu třeba dvacetikiloví kapři, ale ti musí zpátky do rybníka stejně jako desetikiloví jeseteři,“ popsal rybaření na Plodovém rybníku podnikatel z Jihlavska Jiří Bartoš.

„Kousky kolem tří kil jsou k jídlu nejlepší. Ty si zaplatíme a odvážíme. Pak už je na řadě manželka a všichni si pochutnáme,“ doplnil Jiří Bartoš. V těchto dnech si rybáři mohou chytit kapra, amura a lína. Pstroužci mají v průměru 30 dekagramů, jeseteři kolem deseti kil.

Jednatel Rybářství Telč Peter Vavro včera potvrdil, že jeho tým navážel před dvěma týdny dvě tuny kaprů mezi dvěma až čtyřmi kilogramy.

„Kapitální úlovky od sedmi kil rybáři musí vrátit do rybníka. Velké kusy nejsou dobré k jídlu, mají staré tučné maso, ale tahat z vody obřího kapra nebo sedmnáctikilového jesetera je zážitek, na který se nezapomíná. Proto se na břehu dost fotí,“ připomněl Peter Vavro.

Rybaření na Plodovém rybníku si rybáři, přijíždějící i zdaleka, zaplatí podle ceníku na břehu. Zájemci si mohou přijet zachytat každý den od rána do večera. Muži z Rybářství Telč drží na rybníku ve dne v noci službu a hlídají ryby před pytláky.