Podobný průběh jako před dvěma týdny. Trenér soupeře jihlavských fotbalistů opět uznal, že výsledek je pro FC Vysočina příliš krutý. Po domácí prohře s Bohemians Praha 0:3 totiž přišla další katastrofa. Na stadionu v Jiráskově ulici vyhrálo v pátek Ústí nad Labem dokonce 5:2.

„Myslím, že pro domácí je ta porážka příliš krutá, měli tutovky, které neproměnili, a nám ty góly padaly snad z nebe,“ řekl ústecký kouč Svatopluk Habanec.

Jeho protějšek Roman Pivarník si ale nebral servítky.

„Něco takové jsme si mohli říkat po Bohemce. Dobře, stane se, ale teď už ne. Porážka je zasloužená. Katastrofálně jsme bránili standardní situace, inkasované branky z nich mužstvo položily,“ zuřil po utkání Pivarník.

Jeho svěřenci sice předvedli několik pěkných kombinačních akcí a dostávali se na zteč ústecké branky. Ovšem směrem dozadu to byl den otevřených dveří.

„Mužstvo se skládá odzadu a my se musíme naučit pořádně bránit, neztrácet jednoduché míče. Tím sami sebe připravujeme o síly a soupeře dostáváme na koně,“ podotkl jihlavský kouč.

Ten z lavičky mohl sledovat, jak jeho mužstvo propadá především u standardních situací. „Při jejich bránění máme ve vápně převahu, přesto nedokážeme důsledně obsadit hráče. Před prvním gólem to demonstroval chybující Filip. Další branka z přímého kopu a další opět standardní situace a nepokrytý hráč,“ vypočítával Pivarník rozhodující momenty.

Jeho návrat na jihlavskou lavičku zatím vypadá hodně neslavně. Ze dvou domácích zápasů nemá FC Vysočina ani bod, naopak má děsivé skóre 2:8.

„Uvědomuji si to, ale všechno je důsledek našeho bránění, na kterém musíme hodně zapracovat,“ řekl kouč. Přísnější měřítko podle něj snesli jenom útočníci. „Tecl se Sedláčkem hráli velmi dobře. Ve druhé půli je pak doplnil Mešanovič. Ale jen tři hráči nás nevytrhnou,“ uzavřel Pivarník.