Vyznavači elektronické hudby oslavili konec prázdnin u Bezděčína, doslova na hranicích Čech a Moravy, jak sami v pozvánce na svůj festival Lopsided 2011 uváděli. Na 629 metrů vysoký vrch s nepříliš kreativním jménem Na Kopci, kde už roky stojí nepřehlédnutelný telekomunikační vysílač, se jich sjelo na šest stovek.

Nadšenci pořádali festival zaměřený na žánry a životní styl, které se mimo komunitu elektronické hudby netěší nejlepší pověsti, podruhé.

A znovu vsadili na spolupráci s místními usedlíky. „Dobré vztahy s lidmi z Bezděčína jsou pro nás důležité. Chceme je přesvědčit, že náš způsob zábavy není špatný, ale jen jiný, než na jaký jsou zvyklí,“ připomenul Přemysl Bohunek, který společně s Janem Kameníkem stáli znovu v čele party pořadatelů. „Je nás víc, kdo se na přípravě i chodu festivalu podílí. A všichni to dělají vlastně zadarmo. Pro sebe, úspěch akce, spokojenost těch, kteří sem přijedou,“ nechtěl uvádět další jména Přemysl Bohunek.

Jedno ale přece jen vyřkl. „Ohromně nám pomáhá, že jsme našli pochopení u majitele této asi hektarové louky Pavla Novotného,“ zdůraznil Přemysl Bohunek.

Na Pavlu Novotném bylo na první pohled patrné, že žánrům jako drumandbass, jungle, tekno či tech-trance nejspíš příliš volného času nevěnuje. „Přesto jsem sem v pátek zašel alespoň něco si poslechnout,“ kývl hlavou ke stanu označeném Kopr stage, kde se hrál mimo jiné house. „Jsem ale hlavně rád, že se tady něco děje. Je po žních, neměl jsem problém teď, na konci léta klukům tuhle louku půjčit,“ rozhovořil se Pavel Novotný.

Přestože potvrdil, že usedlíci jsou většinou k mladým lidem obývajícím přes víkend louku na kopci tolerantní, o úplnou idylu se podle něho ale nejedná. „Samozřejmě, že se v Bezděčíně najdou lidi, kterým se tahle zábava moc nelíbí a kteří by sem svoje děti nepustili. Já ale říkám, že na oficiálních diskotékách před patnácti lety v Batelově to vypadalo daleko hůř,“ popsal svoje zkušenosti Pavel Novotný.

Spokojenost ale panovala především na louce pod vysílačem, páteční pohodu umocnily poslední hodiny vrcholícího tropického léta. „Pátek byl super. Skvělá muzika, která se hned tak všude neslyší, výborná zábava,“ dělila se o dojmy Iva Kopčilová, která přijela spolu s Petrem Skácelíkem až z Olomouce.

O zmíněné hudební zážitky se starali mimo jiné Deadly Viperz aka Anakin + Akira, Dr. Kary, Mr. Cocoman nebo Mr. Jacob. „Ti, kteří tady na čtyřech připravených scénách hráli, a bylo tady kolem stovky djs, jsou v první řadě srdcaři. Hrát na takovémto festivalu je pro ně především životní styl,“ dodával Přemysl Bohunek.