O co nejlepší umístění budou firmy i živnostník bojovat s takovými rivaly, jako je například novoměstská firma Sporten, Kovo HB nebo rynárecká podnikatelka Blanka Mudrová.

Knihař Bedřich Hloch se soutěže účastní již po třetí. Loni dokonce získal třetí místo ve své kategorii. „Myslím si, že je rok od roku těžší obstát v konkurenci ostatních firem. Když se dostaneme do takové soutěže, nutí nás to být lepší, než jsou ostatní firmy. Zúčastňujeme se ale i odborných soutěží v knihařství,“ přiblížil Bedřich Hloch důvod, proč se do soutěže Živnostník roku přihlásil.

Podle něj se také může díky účasti v soutěži porovnat s ostatními firmami z Jihlavska. „Soutěž nám pomůže v prezentaci a ve zviditelnění mezi ostatními.Myslím si, že vítězí firmy, které si to opravdu zaslouží,“ dodal živnostník.

Jihlavský knihař Bedřich Hloch začínal v roce 1992 se dvěma zaměstnanci. Dnes má knihařskou dílnu, sklad, kancelář a další provozovnu na sériovou výrobu. Jeho dílna opravuje a váže staré knihy pro Židovské muzeum v Praze a účastní se soutěží v umělecké vazbě.

Kromě vazeb všech druhů knihařství vyrábí pouzdra, kazety, krabičky a podobně, zajišťuje malonákladový tisk a paspartizaci obrázků.

Polenská firma Sapeli vyrábí dveře a zárubně a zaměřuje se na dokonalý design výrobků, funkčnost a co nejširší sortiment.

Firma vznikla v roce 1993 na základě restituce továrny na výrobu dveří. Svými technologiemi je firma na úrovni špičkových evropských výrobců a postupem času získala uznání mezi českými firmami.

Rodinná firma z Batelova Plastyko Word se od počátku, tedy od roku 1991, specializuje na vakuové tvarování z plastů. K tomu později přibyl i prodej dovozového materiálu PVC, PET a PSH.

Zákazníkům nabízí vytvoření vhodného obalu od návrhu tvaru přes výběr technologie, materiálu a výrobou formy. Zákazníkům nabízí možnost zajistit finální balení výrobků přímo ve firmě.

Ve středu bude o nejlepší umístění v krajské části soutěže bojovat dvacítka nejúspěšnějších firem a živnostníků z Vysočiny. Vítězové krajských kol se o celorepublikové prvenství utkají v prosinci v Praze.