Důvodem však není jejich konečné odstranění, které požadovali někteří lidé z okolních domů, ale nutná údržba. Lavičky se na své místo vrátí do konce tohoto týdne.

„Lavičky byly kvůli Jaroslavu Šedovi značně znečištěné. Proto je nutné je vydezinfikovat a znovu natřít. Vyčistit musíme také okolí laviček, kde se Jaroslav Šeda zdržoval,“ vysvětlila Helena Vrzalová z městského úřadu.

Na Jaroslava Šedu si na městském úřadu nedávno stěžovala třicítka lidí z okolních paneláků. Vadilo jim především to, že tam invalidní důchodce dělá nepořádek, je hlučný a obtěžuje kolemjdoucí. Na úřadě tuto stížnost vyhodnotili jako přestupek. „Rozhodnutí přestupkové komise bude sděleno pouze Jaroslavu Šedovi,“ připomněla Vrzalová. Lidé, kteří podepsali stížnost na chování Jaroslava Šedy, dostanou vyrozumění z městského úřadu už zítra.

Během dne se Jaroslav Šeda stále zdržuje u supermarketu v centru města. Chladné noci nyní ale venku netráví. „Podle mých posledních informací několikrát spal v místě trvalého bydliště, kde má k dispozici vytápěnou místnost. Chvíli také přespával na místní vlakové zastávce,“ doplnila Vrzalová.

Jaroslav Šeda, který už několik let dobrovolně žije na ulici, má značné zdravotní problémy. Minulý týden musel vyhledat pomoc záchranné služby kvůli silnému epileptickému záchvatu.