Nová pracovní místa zřejmě přinese výstavba výrobních a skladových areálů v polenské průmyslové zóně za místním vlakovým nádražím. Přestěhují se tam polenské firmy IP Izolace Polná, Hasoft a Mivokor. V průmyslové zóně, kterou tři roky od jejího vzniku zatím nikdo nevyužívá, se začne stavět na jaře příštího roku.

Nová pracovní místa slibuje polenská firma Hasoft. „Část naší firmy se přesune, část zůstane na stávajícím místě. V průmyslové zóně začneme na jaře stavět logistický, výrobní a administrativní areál. Jedná se o polyfunkční objekt. Počítáme s tím, že díky rozšíření naší firmy vytvoříme i nová pracovní místa,” přiblížil jednatel společnosti Hasoft Ivo Řehák.

Výrobní a skladová část areálu firmy Hasoft má být podle něj hotová do konce příštího roku. Celý areál bude kompletní do konce roku 2014.

V těchto dnech vyřizuje potřebná stavební povolení i firma IP Izolace Polná. V průmyslové zóně bude mít halu se zastavěnou plochou tisíc pět set metrů čtverečních.

„V nové hale vznikne pět nových pracovních míst. Ta ale zřejmě pokryjí naši stávající zaměstnanci. Důležité je, že konečně budeme mít vše pod jednou střechou. Nyní je naše firma na několika místech. Administrativní zázemí však i nadále zůstane v Polné,” řekl jednatel firmy IP Izolace Polná Josef Smejkal.

Hala by měla být postavena do poloviny příštího roku. Firma počítá s investicí deseti milionů korun. „Výstavbu nových prostor si můžeme dovolit i díky tomu, že se naší firmy netýká ekonomický útlum. Naopak, poptávka po našich službách stále roste,” doplnil Smejkal.

Firma bude na jednom místě

Do konce příštího roku chce nový výrobní a skladový areál v polenské průmyslové zóně postavit i firma Mivokor. „Stavební povolení máme vyřízené. V březnu chceme začít stavět. Společnost tak chce soustředit veškeré činnosti do jednoho místa mimo centrum města. Nyní máme naše provozovny a sklad na několika místech ve městě,” podotkl ředitel firmy Mivokor Miloš Vomela.

Výstavbou nového areálu by se měla také zefektivnit výroba, a díky tomu by společnost získala i nové výrobní kapacity. „Budeme se nadále věnovat především rozšíření výroby v oblasti našeho hlavního výrobního programu,” dodal Vomela. Mivokor vyrábí drátěné doplňky pro domácnost.